today23.05.2018 Çarşamba
BAŞKAN KİMYECİ YAŞLILAR HAFTASI’NI KUTLADI

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Kimyeci yayınladığı kutlama mesajında şunları kaydetti; “ Büyüklerimizin varlığı, bağlı olduğu ailenin temel direği, temel dirliğidir. Yaşlılarımız geçmişimizin aynası, başımızın tacıdır. Çocuklarımıza, büyüklerimize sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu her daim hissettirmeliyiz. Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır.

Türk toplumu bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde benimsemiş, yaşamını bu doğru üzerinde şekillendirmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız. Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi, yaşlılarımızın karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme olanaklarının onlara sunulmasıdır.

Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak, yalnızca devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

Antakya Belediyesi ailesi olarak, değerli büyüklerimize verdiğimiz önem doğrultusunda başlattığımız Evde Temizlik Evde Bakım projemiz ile 65 yaşın üstünde kimsesiz ve bakıma muhtaç yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz.

65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza yönelik hayata geçirdiğimiz evde temizlik ve evde bakım projemiz ile bugüne kadar 1957 büyüğümüzün evini 7541 defa temizledik. Projemiz ile değerli büyüklerimizin evlerini temizliyor, amcalarımızı tıraş ediyor, evde varsa kirli çamaşırları alarak bu proje için özel olarak hazırlanmış çamaşırhanemizde yıkıyor, sökükleri, yırtıkları terzilerimiz tarafından tamir ediyor, ütülüyor ve özel kurye ile adrese teslim gönderiyoruz. Antakya Belediyesi olarak örnek bir proje olan evde temizlik ve evde bakım projemiz ile büyüklerimize hizmet veriyor olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Bu duygularla, değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, sağlıklı, mutlu, huzur dolu uzun ömürler diliyor, tüm yaşlı vatandaşlarımızın ayrı ayrı ellerinden öpüyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yayın Tarihi : 16 Mart, 2017