today20.06.2018 Çarşamba
BAŞKAN KİMYECİ, “AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ VE KAHRAMAN GAZİLERİMİZİ RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM.”

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Valiliği programı çerçevesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü 102. Yıldönümü münasebeti ile şehitlik ziyareti gerçekleştirdi.

Antakya Şehitliği ziyaretinde okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından aziz şehitler için dua edildi. Şehitlik ziyareti programına Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin yanı sıra askeri erkan, protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından protokol üyeleri ile birlikte tüm şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek dua eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, şehit ailelerine de başsağlığı dileyerek hallerini, hatırlarını sordu.

Başkan Kimyeci ziyaret esnasında şehit aileleri ile yaptığı sohbetlerde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü 102. Yıldönümünü kutlarken, bu büyük zaferde canı pahasına mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla andığını ifade etti.

 

Yayın Tarihi : 20 Mart, 2017