today21.04.2018 Cumartesi
Başkan Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda GÜNDEME İLİŞKİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı olağan meclis toplantısına katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuşan Başkan Kimyeci, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu;

Hatay Büyükşehir’in 878 Milyon (Trilyon) Borcu Var, 106 Milyon Daha Borçlanma Talebine Karşıyız

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU'nun 878 Milyon (Trilyon) TL borcu varken, hala 27 Milyon Avro (106 milyon TL) borçlanma yetkisi istemesine karşıyız. Hatay'ın 15 ilçesinde her türlü hizmete destek oluruz ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ve HATSU'nun bu kadar borç yükünün altına girmesini doğru bulmuyoruz. Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin kaynakları akılcı ve planlı kullanılmasını bekliyoruz. Teknik ve kanuni olarak şu anda Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU'nun bu borç yükü varken 106 milyon TL daha borçlanma talep etmesi yanlıştır. Antakya Belediyesi olarak yasal kesintide şu ana kadar Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ve HATSU'ya 124 Milyon  (Trilyon ) para aktardık. Antakya halkı hizmet bekliyor. Antakya'ya yatırım ve performans programına alındığı halde söz verilip yapılmayan hizmetlerin akıbetini millet adına merak ediyoruz.

Her Türlü Karalama Kampanyasına Rağmen, Emek ve Aksaray Kentsel Dönüşüm Projesi Milletimizin Desteğiyle Gerçekleşiyor

Kentsel Dönüşüm Projemizi karalayıp, 'Hayır' broşürü bastırıp, vatandaşı yalan, yanlış bilgilendiren Büyükşehir Belediye Başkanı'nı kınıyorum. % 50'si yeşil alan, % 19'u bina oturum alanı, okul, cami, kent meydani, karakol, semt pazarı olan bu vizyon projeyi karalamak yanlıştır. Antakya’mızın çarpık yapılaşmasının giderilmesi, can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik projenin desteklenmek yerine karalanması manidardır. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın her türlü karalama kampanyasına rağmen, Emek ve Aksaray Kentsel Dönüşüm Projesi milletimizin desteğiyle gerçekleşiyor. Son aşamadayız. Hak sahibi hemşerilerimizle ıslak imza süreci hızla devam ediyor. % 24'teyiz. % 67'ye ulaştığında yapım ihalesine çıkıyoruz. Allah’ın izni, milletimizin hayır duasıyla, şehrimiz adına önemli dev projeyi gerçekleştirmemizi hiç kimsenin engellemesine müsaade etmeyiz.

Uzunçarşı Üst Örtü Cephe İyileştirme Projesi’nin Tamamlanmasını İstiyoruz

Esnafımız adına talep ediyoruz. Yalnızca 90 mt. si yapılan, Uzunçarşı Üst Örtü Cephe İyileştirme Projesi'nin tamamlanmasını istiyoruz. Eski Buğday Pazarı’nı düzenledik. Daha da güzel olacak. Çarşıda ihtiyaç olan yerlerin restorasyonunu Büyükşehir Belediyesi’nden talep ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi Uzunçarşı ve çevresindeki tarihi mekânlara sahip çıksın, biz peyzaj ve çevre düzenlemesini yapmaya hazırız. Kuyumcular Çarşısı, Melekli İşhanı çevre esnafı, Kunduracılar, Tüccar, Uzun Çarşı, Halep Çarşısı esnafımız, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU’dan hizmet bekliyor. Esnafımız adına bu bölgelerdeki alt ve üst yapı sıkıntılarının süratle çözülmesini talep ediyoruz.

 

Yayın Tarihi : 12 Nisan, 2017