today21.04.2018 Cumartesi
BAŞKAN KİMYECİ ‘KUTLU DOĞUM HAFTASI’ MÜNASEBETİ İLE MESAJ YAYINLADI

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Kutlu Doğum haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci mesajında; “Şüphesiz ki Sevgili Peygamberimiz’in doğumu biz Müslümanlar, hatta bütün insanlık için önemli bir gündür. Çünkü Hz. Muhammed (s.a.v.) Kuran’ın ifadesi ile âlemlere rahmet İnsanlığa örnek olarak gönderilmiştir. Bu bakımdan dini, dünyevi ve ahlakı hayatımızın en büyük şahsiyeti hiç şüphesiz ki sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’tir.

Şiddetin, nefretin, terörün ve bencilliğin arttığı, adaletli, kardeşçe paylaşarak, barış içinde bir arada yaşama özlemlerinin her zamankinden daha fazla öne çıktığı günümüzde, O’nu doğru anlamak büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple Yüce Peygamberimizi anlamaya ve anlatmaya, onun sevgisi etrafında birleşmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Kutlu Doğum Haftası’nın kardeşliği, birlik ve beraberliği pekiştirmesi için vardır.

İslami siyaset anlayışında öfkeye, kine, düşmanlığa, ötekileştirmeye yer yoktur. Bütün bunlar sinede bir yüktür. Onun için bu kutlu haftada, Peygamberimiz’in aktardığı ilahi mesaja kulak vermeli, O’nun emanetine ve hatırasına sahip çıkmalı, O’nun çağrısını gür bir sesle dünyaya duyurmalıyız. Peygamberimizin hayatının, örnek kişiliğinin, düşünce dünyasının ve yüce dinimizin ahlak ve inanç anlayışının çeşitli etkinliklerle anlatıldığı Doğum Haftası’nın bu yoldaki çabalara önemli katkılar sağlayacağına eminim.

Kutlu Doğum Haftası’nda Sevgili Peygamberimizi daha iyi anlamaya çalışmalı, onun bizleri sevgiyle birleştiren çağrısına kulak vermeliyiz. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimin ve İslam Âlemi’nin mübarek Kutlu Doğum Haftası’nı kutlar, sağlık mutluluk, hayır ve esenliklere vesile olmasını temenni ederim.” dedi.

Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle Vatandaşlara Etli Pilav İkramı

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin talimatı ile Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile 14 Nisan Cuma günü General Şükrü Kanatlı Mahallesi Ömer Takva Cami’de vatandaşlara etli pilav, ayran ve tatlı ikramı yapılacağı bildirildi.

Yayın Tarihi : 13 Nisan, 2017