today21.04.2018 Cumartesi
ANTAKYA BELEDİYESİ VE İLİM YAYMA CEMİYETİ İŞBİRLİĞİYLE “KÜRESEL HESAPLAR VE YENİ CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ KONFERANSI”

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi ve İlim Yayma Cemiyeti’nin birlikte düzenlediği ‘Küresel Hesaplar ve Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ konulu konferansa katıldı.

Meclis Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen konferansta Başkan Kimyeci’nin yanı sıra İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şube Başkanı Cengiz Yıldız, Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, cemiyet üyeleri, Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim görevlileri, belediye personelleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Konferansta konuşan Başkan Kimyeci: “ Son 15 yılda ülkemizi gelişmişlik sıralamasında üst sıralara çıkmasını sağlayarak ülkemizin kendi içerisinde birlik ve beraberliğini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda tarım, ekonomi, sanayi, eğitim gibi konularda milli ve manevi alanlarda yaptığı hizmetlerle gelişerek dünyanın gözbebeği haline geldi. Tüm bu gelişmeler, gücünü milletten alan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerçekleşti. Millet olarak birliğimizi ve bütünlüğümüzü koruyarak, farklılıkları zenginlik kabul ederek aydınlık bir Türkiye’yi hep beraber inşa etmek istiyoruz. Bu bağlamda, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı liderliklerle sadece Türkiye’ye değil, tüm dünyaya liderliği göstererek Türk Milletinin her zamankinden daha fazla onurlu, gururlu olmasını sağlayacak adımlar attı. Türkiye’nin şimdiki gücünü hazmedeyen iç ve dış mihraklar, geçmişte olduğu gibi ülkemizin dış güçlere bağımlı hale gelmesini istiyorlar.

16 Nisan’da gerçekleşecek Referandum’da Türkiye’mizin gücünü korumak ve aydınlık yarınlara hep birlikte ilerlemek için ‘Evet’ diyeceğiz. Bu güzel etkinliğe teşrif ederek bizleri onurlandırdığınız için şükranlarımı sunuyorum, 16 Nisan’da hep birlikte ‘Evet’ demeye davet ediyorum.” dedi.

Konferansın sonunda Başkan Kimyeci, Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na çiçek takdim etti.

Başkan Kimyeci, konferansın sonunda günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Yayın Tarihi : 14 Nisan, 2017