today19.06.2018 Salı
Antakya Belediyesi Ekipleri Oy Verecek Vatandaşlara 40 Araç, 40 Şoför, 40 Refakatçi, 60 Sosyal Yardım Hizmet Personeli İle Ulaşım ve Refakat Hizmeti Sundu 180 PERSONELLE 637 VATANDAŞA HİZMET VERİLDİ

 

Antakya Belediyesi 16 Nisan günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Yeni Anayasa referandumunda ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz ulaşım ve refakat hizmeti sunarak oy kullanmalarında kolaylık sağladı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin talimatları doğrultusunda 16 Nisan günü sabahın erken saatlerinden itibaren harekete geçen Antakya Belediyesi 40 araç, 40 şoför, 40 refakatçi ve 60 Sosyal Yardım Hizmeti Personeli ile yola çıkarak 637 vatandaşa ücretsiz ulaşım ve refakat hizmeti sundu.

Hasta, yaşlı, engelli, düşkün olup kendi imkânları ile oy kullanmaya gidemeyecek durumda olan 637 vatandaş, sosyal medya hesapları üzerinden duyurulan telefonlar aracılığı ile Antakya Belediyesi ekiplerine ulaşarak talepte bulundu. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, personellerin refakati ile evlerinden alınarak oy kullanacakları sandığa kadar götürülmesi ve tekrar evlerine kadar bırakılması marifeti ile ulaşım hizmeti sunuldu. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin talimatları doğrultusunda gerçekleştirilen bu hizmet vatandaşlar tarafından büyük takdir topladı.

 

 

Yayın Tarihi : 17 Nisan, 2017