today19.06.2018 Salı
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında Düzenlenen “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” Konulu Konferansa Katıldı

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğumunu ifade eden Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle İl Müftülüğü ev sahipliğinde düzenlenen “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konferansa katıldı.

Antakya Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Hatay Valisi Erdal Ata, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu din görevlileri, protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Program hakkında görüşlerini ifade eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Şüphesiz ki Sevgili Peygamberimiz’in doğumu biz Müslümanlar, hatta bütün insanlık için önemli bir gündür. Çünkü Hz. Muhammed (s.a.v.) Kuran’ın ifadesi ile âlemlere rahmet İnsanlığa örnek olarak gönderilmiştir. Bu bakımdan dini, dünyevi ve ahlaki hayatımızın en büyük şahsiyeti hiç şüphesiz ki sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’tir. Kutlu Doğum Haftası’nda Sevgili Peygamberimizi daha iyi anlamaya çalışmalı, onun bizleri sevgiyle birleştiren çağrısına kulak vermeliyiz. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin mübarek Kutlu Doğum Haftası’nı bir kez daha kutlar, sağlık mutluluk, ve esenliklere vesile olmasını temenni ederim.” dedi.

 

 

 

 

Yayın Tarihi : 18 Nisan, 2017