today19.06.2018 Salı
ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ’NDE EBRU SANATI KURS KAYITLARI BAŞLADI

 

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi sunmuş olduğu ücretsiz kurs hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek Ebru Sanatı kursunu hayata geçiriyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada konuyla ilgili şunlar yer aldı; “Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi 14 yaş üzeri gençlere yönelik Ebru Sanatı Kursu açıyor.

Ebru Sanatı Kursu, öğrencilere; kitre ile yoğunluğu artırılmış su üzerine özel fırçalarla, özel olarak hazırlanmış boyaları serpebilme, teknede meydana gelen damlacıkları şekillendirerek desen oluşturabilme ve bunu kağıda aktarabilme bilgi ve becerisinin kazandırıldığı eğitim programıdır. Bu kursun ardından kursiyerler mesleki yeterliliklerini kazananlar, sanat ve tasarım sektöründeki işletmelerde, turistik ve hediyelik eşya atölyelerinde, matbaacılık ve ciltçilik yapan işletmelerde çalışabilir, kendi ev ve işyerlerinde üretim yapabilirler. Kursun amacı geleneksel Türk süsleme sanatlarından olan Ebru’yu, gelecek nesillere aktarmak, gençlere vakit geçirebilecekleri sosyal beceriler kazandırmaktır.”

Kurslarımıza kayıt olmak isteyen öğrencilerin Cebrail Mahallesi Cengiz Caddesi üzerinde bulunan Gençlik Merkezi’ni ziyaret edebilecekleri veya 0326 227 22 22 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri bildirildi.           

Yayın Tarihi : 19 Nisan, 2017