today20.06.2018 Çarşamba
ANTAKYA BELEDİYESİ EKİPLERİ KIRSAL MAHALLELERDEKİ VATANDAŞLARI UYARDI AHIR VE KANALİZASYON ATIKLARINIZI DERELERE BOŞALTMAYIN

 

Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde sürdürdüğü ilaçlama çalışmaları kapsamında Narlıca, Kuzeytepe, Bohşin, Açıkdere, Oğlakören mahallelerinde kapsamlı ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sivrisinek ve haşereyle mücadele çalışmaları şehrin 95 mahallesinde yoğun bir şekilde sürüyor. Kent merkezinden geçen derelerin yanı sıra Narlıca, Kuzytepe, Bohşin, Açıkdere, Oğlakören ve diğer mahallelerde çalışmalarımız düzenli periyotlarla sürdürülmektedir. Çoğu mahallelerde derelerin ne yazık ki ahır ve kanalizasyon atıklarıyla dolarak kirlendiği görülmüştür. Sineksiz bir yaz geçirmek adına vatandaşlarımızın çevre temizliğine dikkat etmeleri açığa kirli su akıtmamaları derelere ahır ve kanalizasyon atıklarını boşaltmamaları gerekmektedir. Dere ve kanalizasyonların temizliğinden sorumlu HATSU’nun bir an evvel ıslah ve temizlik çalışmaları gerçekleştirmeleri de büyük önem taşımaktadır.”

 

Yayın Tarihi : 14 Haziran, 2017