today26.04.2018 Perşembe
BAŞKAN KİMYECİ HD MEDYA RADYO VE TV A’NIN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, HD Medya Radyo ve TV A Televizyonu’nun canlı yayın konuğu oldu. HD Medya Radyo’da Ahmet Yetişen’in, TV A Televizyonu’nda ise Kurtuluş Kılınç’ın konuğu olan Başkan Kimyeci, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milletimizin Duasını Alacak Faydalı İşleri Yapmayı Sürdüreceğiz, Makamlar Gelip Geçici. Milletimizin Mutluluğu Her şeyden Önemli

Kentsel Dönüşüm Projemizde ıslak imza sureci hızla sürüyor. % 36 seviyesine ulaştık. % 67'de yapım ihalesine çıkacağız. Her gün hak sahiplerimizle birebir görüşüyoruz, bilgilendirme yapıyoruz, kafalarında varsa soru işaretlerini gideriyoruz. Birçok farklı alternatif seçenekler sunuyoruz. Hakediş durumlarına göre İsteyene nakdi ödeme, isteyene daire tercihi sunuyoruz. Hükümetimizin Kentsel Dönüşümü teşvik eden kira ve taşınma yardımları da var. Bu konularda da vatandaşımızı mağdur etmiyoruz. Aynı İstanbul Sultanahmet Meydanı gibi koca bir meydani ve 5000 kişilik bir camisi olan çok güzel bir proje olacak. Çevresiyle, sosyal donatı alanlarıyla, galeri sistemi modern altyapısıyla, depreme dayanıklı modern konutlarıyla sosyal yaşam alanı olacak. Kolonları, perde sistemleri, taşıyıcıları, 4C tabir edilen son teknoloji inşaat malzemesi ile yapılan sağlam yapılar olacak. Basta Sn.Cumhurbaşkanımız, Sn.Başbakanımız, Milletvekillerimiz olmak üzere bizlere desteğini esirgemeyen herkese şükranlarımı arz ediyorum. Milletimizin duasını alacak faydalı işleri yapmayı sürdüreceğiz, makamlar gelip geçici. Milletimizin mutluluğu her şeyden önemli.Daire tip ve çeşit konusunda hak sahiplerimizin son günlere kalmadan tercihlerini gelip yapmalarını öneriyoruz.Vatandaşımız gecikmesin. Erken gelen istediği daire tipini seçer, geç kalan eldeki dairelerden birini seçmek durumunda kalır. Hak sahiplerimiz biran evvel gelsinler.

Semt Pazarlarında Buzdolabı Uygulamasını Başlatan Türkiye'deki İlk ve Öncü Belediyeyiz

Semt Pazarlarında süt ve süt ürünleri için buzdolabı uygulaması başlatan Türkiye'deki ilk ve öncü belediyeyiz. Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüklerimizle, pazarcı esnafımızla biraraya geldik. Hijyen konusunda ortak fikir birliğine vardık.Gereğini yaptık. Semt pazarlarında buzdolaplarının elektrik sarfiyatını da esnafımıza yük olmasın diye biz karşılıyoruz. Esnafımızın satışları da arttı. Destek veren esnafımıza teşekkür ediyorum.

Emlak Konutları Önündeki Perşembe Pazarını Eski Meteoroloji Binası Yerine Taşıyın, Ya Da Bize Verin Biz Yapalım Dedik

Büyükşehir Meclisinde Emlak Konutları önündeki Perşembe pazarını ya eski Meteoroloji binası yerine taşıyınya da bize verin biz yapalım dedik. Böylece hem trafiğe mani olunmaz,burası mezbele görünümden kurtulur dedik ancak hayır yanıtını aldık.İlkmeclis toplantısında yeniden dile getireceğiz.

Teknik ve Sosyal Belediyecilikte Birçok Hizmet İle Vatandaşlarımızın Hizmetinizdeyiz

              Şu ana kadar 95 mahallemizde yollarımızda2.600.000 m2parke taşı döşemesi yaptık. 95 mahallemizde411 km.Yeni imar yolu açtık.999 km. Stabilize yol malzemesi kullandık. Sorumluluk alanımız olan 14 mt.altındaki yollarda 126.000 ton asfaltlama çalışması gerçekleştirdik.  Bu yıl 500.000 m2 sathi asfalt kaplama hedefimiz var. 43.000 m2'sini tamamladık. Bu yıl 500.000 m2 daha parke yol yapacağız. 120'si yeni 180 araç ve is makinemizle, birçok ünitenin olduğu dev bir Makina İkmal Tesisi'ni şehrimize kazandırdık. Şehrimizin farklı bölgelerinde toplamda 1800 araçlık alternatif otopark alanı oluşturduk. Akçaova,Avsuyu,Tanışma mahallelerimize spor sahaları kazandırdık. Karlısu'da da bir spor sahamız var. Madenboyu'nda tamamlanmak üzere. Toplam 400 bin m2 olan Tahtaköprü Piknik ve Mesire Alanı’nın 120 bin m²'lik bölümü şu anda vatandaşımızın hizmetinde hayırlı olsun. Geldiğimizde 95 parkımız vardı. 53 yeni park yaptık. Mevcut 218.000 m2 yeşil alana 130.000 m2 daha ekledik.

Gençlik Merkezimizde birçok farklı branşta kültür-sanat-spor kurslarımız var ve tamamı ücretsiz. Eğitim-Kültür-Sanat ve Spor kurslarında şu ana kadar toplam 22.180 öğrencimize ücretsiz kurs imkânı sunduk.

Kaynakların Akılcı Kullanılması Lazım

Kaynaklarımızı akılcı kullandık. 165 Milyon borçlanma yetkimiz varken sadece 20 milyon, o da uzun vadeli borcumuz var. Büyükşehir Belediyesi'nin 1 Milyar 50 milyon bütçesi var. Eski parayla 1 katrilyon 50 trilyon. Bu paralar nereye harcanıyor. Yüksek ihalelerle yüksek fiyatlarla işler yapılacağına, Kaynakların akılcı kullanılması lazım. Böylece 900 trilyon borcunuz olmaz.  Türkiye'de firma mı bitti de Hindistan'dan boru alıyorsunuz. Milli kaynağımızı niye yurt içinde değerlendirmiyorsunuz

Tahtaköprü Piknik Ve Mesire Alanıİle 2,5 Km’lik Kavaslı-Yeni Sanayi Caddesi’nin İsmini Şehit Ömer Halisdemir Olarak Adlandırıyoruz

Bu vatan topraklarını aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.  Tahtaköprü Piknik ve Mesire Alanı ile 2,5 km’lik Kavaslı-Yeni Sanayi Caddesi’nin ismini Şehit Ömer Halisdemir olarak adlandırıyoruz. Böylelikle 15 Temmuz Kahramanı şehidimizin adını belediyemizce yapılan bu tesisimizde ve yolumuzda yaşatacağız. Antakya Belediye Meclisi'nin ilk toplantısında teklifimizi sunarak inşallah resmi kararımızı alacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı Vali Ürgen Alanı isminin Şehit Ömer Halisdemir olsun teklifimize karşı çıkmıştı. Biz gereğini yapıyoruz.

Yayın Tarihi : 19 Haziran, 2017