today20.06.2018 Çarşamba
BAŞKAN KİMYECİ’DEN BABALAR GÜNÜ MESAJI

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 18 Haziran Pazar günü kutlanacak olan Babalar Günü münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kimyeci, “Bize hayatı öğreten” olarak nitelendirdiği tüm babalara yönelik mesajında şunları kaydetti; “Bizlere hayatı öğreten babalarımız her an saygıyla anılması gereken değerli varlıklarımızdır. Türk örf ve adetlerinde ailede babanın merkezi bir konumu vardır. Evin direği, ailenin dayanak noktasıdır. Çocukların hayata hazırlanmasında, sosyalleşmesinde önemli yer tutmaktadır.

Aile anne, baba ve çocuklardan oluşan bir bütündür. Ailede babanın varlığı çocukların özgüven kazanmalarında önemli bir unsurdur. Babası ve aile bireyleriyle açık bir iletişim içinde çocuklar hayata ve geleceğe daha güvenle bakacaklardır. Babalar, çocuk açısından himaye eden, kuşatan, güven veren bir unsurdur. Babalar günü vesilesiyle, tüm bireylerin, aile içinde saygın bir yeri bulunan babaların hatırlamaları, onların gönüllerini almaları ve içindeki sevgi ve saygı bağlarının gelişmesine yardımcı olacağına inanıyorum.

Babalar yılda bir gün değil her an saygıyla ve sevgiyle anılmalıdır. Bu vesileyle tüm Babaların “Babalar Günü'nü” kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.

Yayın Tarihi : 19 Haziran, 2017