today20.06.2018 Çarşamba
ANTAKYA’NIN EN BÜYÜK SPOR SALONU’NA RUHSAT VERİLDİ

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’yi makamında ziyaret ederek Güzelburç Mahallesi KAVŞİT Bölgesine inşa edilecek olan Antakya’nın en büyük spor tesisinin ruhsatını aldı.

            Ruhsat teslim törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Gençlik Müdürlüğü Denetim Elemanı Kamil Kavuran, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Belediye Başkan Yardımcısı Elçin Eryetli ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli katılım gösterdi.

            Sağlık ve Spor Yolu Olan KAVŞİT Bölgesine 13 Bin 765 Metrekarelik 3500 Kişilik Seyircili Spor Salonu

            Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz ziyarette yaptığı konuşmada; “ Antakya’mızın çok uzun zamandır beklediği 13 bin 765 metrekare inşaat alanı olan 3500 kişilik seyircili spor salonumuz bugün itibari ile yer tespiti yapılarak yüklenici firmaya teslim edilecek olup, 25 bin seyircili stadyumumuzun hemen yanı başında inşası en kısa sürede başlayacak. Son teknoloji tasarım ve sistemleri ile salonumuzun şehrimize uzun yıllar hizmet edeceğine inanıyoruz. Bilindiği gibi Sağlık ve Spor Yolu olarak adlandırılan KAVŞİT bölgesinde bir spor kompleksi yapılması planlanmıştı. Başta 25 bin seyircilik stadyum ardından 3500 kişilik seyircili bir spor salonu ve hemen yanına bir atletizm salonu yapılacak. 2019 yılı Şubat ayı gibi bitirmeyi planlıyoruz. Tüm bu çalışmalarda Antakya Belediyesi bizlere her konuda destek oldu. Bundan dolayı şahsınıza ve ekibinize teşekkürlerimi iletiyorum. Bundan sonraki süreçte de desteklerinizi bekliyoruz.”

            Bu Dev Yatırımların Yegane Amacı Gençlerimizi Kötü Alışkanlıklardan Korumak

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise; “Bizlerde Antakya’mızda yapılacak olan Spor Tesisleri ve yapımı devam eden stadyum inşaatını desteklemeyi önemsiyoruz. Bunları hükümetimizin Antakya’mıza vermiş olduğu önemin bir yansıması olarak görüyoruz. Aynı zamanda tüm Dünya’da türk sporunun gelişmesi ve bayrağımızın en üst seviyelerde dalgalanması konusunda spora ve sporcuya yapılan katkılar, yatırımlar son süreçte giderek artıyor. Bu anlamda şehrimizin teknik altyapısı ihtiyacını gidermek için dev yatırımların yapılmasını çok önemsiyoruz. Stadyum için 150 trilyon değerinde bir maliyet şehrimize yatırılıyor. 13 bin 765 metrekarelik inşaat alanı bulunan 3500 kişilik seyircili kapalı spor salonu için de 30 trilyonluk bir maliyet uygun görülüyor. Bu yüksek bedellerin yatırılmasındaki yegane amaç gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyup onları aydınlık Türkiye için geleceğe hazırlama noktasında çok önem arzediyor.

            Spor tesisleri şehir merkezimizde alanın dar olması ve yeterli büyüklükte inşa alanı olmaması nedeniyle şu an Antakya’mızın gelişen bölgesi olan bölgede inşa edilecek. Bununla birlikte Stadyum ve Kapalı Spor Salonu inşalarının bitmesi ile şehrimiz ayrı bir vizyon kazanmış olacak. Antakya’mıza Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından bir buz pateni pisti ve neredeyse hemen her mahalleye kazandırılmak üzere spor salonları inşa edilmiş olmasını çok önemsiyoruz. Tüm bu yatırımlardan dolayı Antakya Halkı, belediyemiz ve şahsım adına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, Bakanlığımıza, Sayın Gençlik Spor Bakanımıza ve ekibine, Başbakanımıza, Hükümetimize ve tabiki Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum. Spor salonumuzun Antakya’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

            Konuşmaların ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje animasyonları izletildi. Proje animasyonunun gösterilmesinin ardından 13 bin 765 metrekarelik inşaat alanına sahip 3500 kişilik seyircili spor salonu inşa edilecek olan alanın ruhsatı Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci tarafından takdim edilerek günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Yayın Tarihi : 06 Temmuz, 2017