today26.04.2018 Perşembe
Başkan Kimyeci 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü’nde 15 Temmuz Milli İrade Parkı’ndaki Anma Etkinliklerine Katıldı


BAŞKAN KİMYECİ: “15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYOR, GAZİLERİMİZİ MİNNET VE ŞÜKRANLAR YAD EDİYORUM.”

 

         Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde 15 Temmuz Milli İrade Parkı’ndaki anma etkinliklerine katıldı.

         15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda gerçekleşen anma etkinliklerine Hatay Valisi Erdal Ata, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli ve Mahmut Hersanlıoğlu, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya, MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı, BBP Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli, siyasi parti il başkanları, askeri erkan, kanaat önderleri, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, personeller, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

          15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yıldönümü etkinlikleri Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile başladı, ardından Kuran-ı Kerim tilaveti, Semazen gösterisi ve Antakya Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisi ile devam etti. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sinevizyon konuşması canlı olarak yayınlandı.

          15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümü münasebetiyle gerçekleşen etkinliğe katılan Başkan Kimyeci; “Hain FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından vatanımızı, bayrağımızı, devletimizi, milletimizi korumak için canını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranlar yad ediyorum. Aziz milletimizin şanını, şerefini en üst noktalara çıkarmak için, farklılıklarımızı zenginlik noktası olarak kabul ederek, sadece Türk Milleti’nin bir ferdi olmanın şerefini, gururunu yaşamak ve gelecek nesillere de yaşatmak için tüm düşmanlara milletçe karşı durmaya devam edeceğiz. Bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.” dedi.

         Etkinlikte Antakya Belediyesi tarafından vatandaşlara yemek, su ve çeşitli ikramlar verildi.

         Başkan Kimyeci, etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

         Etkinliklerin ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

 

 

 

 

Yayın Tarihi : 17 Temmuz, 2017