today19.07.2018 Perşembe
CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİZ İÇİN ASANSÖR DENETİMLERİNİZİ İHMAL ETMEYİN

 

ESKON Asansör Denetim Firması Genel Müdürü Mehmet Ali Güllüoğlu, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’yi makamında ziyaret ederek asansör kontrolleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Güllüoğlu, Antakya İlçesinde bulunan asansörlü binalarda 2154 kez yıllık denetim, kontrol ve uygunluk testlerinin Antakya Belediyesi işbirliği ile başarıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

Güllüoğlu, yürütülen çalışmalar hakkında şu görüşlere yer verdi; “ ESKON Asansör Denetim firması olarak Antakya ilçesinde bulunan asansörlerin denetimlerini gerçekleştiriyoruz. Bugüne dek 1500’ün üzerinde asansörde 2154 kez denetim gerçekleştirdik. Bu yılki hedefimiz 2000’in üzerinde asansörde denetim gerçekleştirmek. ESKON Antakya ilçesinde 4 muayene mühendisi ile hizmet veriyor. Amacımız Antakya ilçesinde bulunan tüm asansörlerin belediyemiz iş birliği ile güvenli hale gelmesini sağlamak. Yediden yetmişe her yştan vatandaşımızın günde defalarca kez kullandığı asansörlerimizin en güvenli hale getirilmesi amacıyla yılda bir kez A tipi muayene sertifikası sahibi firmamız tarafından yapılması gerekmektedir.”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise; “ Antakya Belediyesi olarak ESKON Asansör Denetim Firması ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla şehrimizde bulunan tüm asansörlerin kanuni zorunluluk gereği yılda bir kez yapılma mecburiyeti olan güvenlik denetimlerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımız bu konuda çok duyarlı. Mevcut asansörlerin günün ihtiyaçlarını karşılayabilir hale getirilmesi konusunda ekiplerimiz gerekli çalışmaları gerçekleştiriyor.

A tipi muayene sertifikası sahibi ESKON Asansör Denetim Firması ile Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin birlikte gerçekleştirdiği denetimler sonucu yapılan güvenlik derecesine göre sarı, kırmızı ve yeşil etiket uygulamasıyla bina sakinlerimiz ve kat malikleri asansörlerinin güvenli olup olmadığı konusunda bilgi sahibi oluyorlar. Amacımız kazalara mahal vermeden tüm asansörlerin gerekli güvenilirliğe ulaştırılmasıdır. Vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti her şeyin önünde gelir.

Bu konuda göstermiş oldukları gayretlerden ve başarılı çalışmalardan dolayı ESKON Firması yetkililerine, tüm çalışanlarına ve Zabıta ekiplerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Kırmızı ve sarı etiketli asansörlü binaların bir an evvel gerekli kriterleri yerine getirmeleri ve yeşil etiket almaları noktasında hassasiyet göstermeye bundan sonraki süreçte de devam etmelerini temenni ediyorum. Denetim uygulamalarımız yıllık olarak devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Yayın Tarihi : 03 Ağustos, 2017