today17.07.2018 Salı
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, HD Medya Radyoları ve HRT’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu BAŞKAN KİMYECİ; “ANTAKYA BELEDİYESİ 95 MAHALLEDE HİZMETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR”

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, HD Medya Radyo ve HRT’nin konuğu oldu. HD Medya Radyo’da Ahmet Yetişen’in, HRT’de Can Çapar’ın konuğu olan Başkan Kimyeci, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yol Çalışmalarımız 95 Mahallemizde Sürüyor

Antakya Belediyesi hizmetlerini ayrıntılı olarak aktaran Başkan Kimyeci Fen İşleri hizmetleri ile söze başladı. Şehrin 95 mahallesinde sürdürülen çalışmaları aktaran Başkan Kimyeci, son bir haftada hangi mahallelerde hizmet yürütüldüğüne de değindi. Başkan Kimyeci canlı yayında şunları aktardı;

“Şehrimizin 95 Mahallesinde diğer tüm hizmetlerimiz olduğu gibi önceliğimiz olan yol çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda son bir hafta içerisinde Aşağıoba, Bozhöyük ve Kuruyer Mahallelerimizde parke döşeme, Altınçay, Esenlik, Akevler, Gazi, Ürgenpaşa ve Saraykent Mahallelerimizde parke onarımı, Esenlik, Gülderen, Gökçegöz ve Akcurun Mahallelerimizde sathi kaplama ve malzeme serme, Narlıca ve Karlısu Mahallelerimizde ise yol genişletme, yeni yol açma ve tesviye çalışmaları gerçekleştirdik.

Makine İkmal Tesisimiz Gece – Gündüz Demeden Hizmet Veriyor

Antakya Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk süreçte şehrimizin en çok ihtiyacı olan yol konusunda kolları sıvayarak Kavaslı –Yeni Sanayi güzergahına 2,5 kilometrelik alternatif yol açtık.

Vatandaşların ve araçların rahat bir ulaşım sağlayabilmeleri için burada 30 bin m2 parke taş döşemesi gerçekleştirerek hizmete sunduk.

Bunun yanı sıra makine İkmal Tesisi’ni faaliyete sunarak vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet vermeye devam ediyoruz. Göreve geldiğimizde bünyemizde bulunan 60 araca 125 araç daha ekleyerek 185 araçlık dev filo ile hizmet veriyoruz.

Ayrıca Makine İkmal Tesisi’nde bulunan; Araç Tamir, Marangoz, Boya ve Kaporta, Yıkama-Yağlama, Elektrik-Elektronik, Lastik Tamir, Çadır Ekibi ünitelerimizle üretim ve bakım çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Makine İkmal Tesisimiz ve Son teknolojiye sahip dev araç filomuzla vatandaşlarımızın isteğini emir telakki ederek gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Vatandaşlarımızın Sağlığının Korunmasına Önem Veriyoruz

Antakya Belediyesi ailesi olarak vatandaşların sağlığını koruma konusuna önem veriyoruz. Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, 95 mahalle genelinde vatandaşların sağlıklı gıda tüketimi ve güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerinde belirli aralıklara denetimler gerçekleştiriyor.

Denetimler, genel olarak kasap dükkânları olmak üzere, lokanta, fırın, market, pastane, tatlı imalathaneleri, yufkacı, şarküteri gibi iş yerlerinde yapılıyor.

Denetimler çerçevesinde atölyelerin hijyen, havalandırma, ruhsat, personel giysilerinin uygunluğu, ambalajlama yöntemleri, imalathane temizliği gibi unsurların uygunluğunu inceliyor.

Kurallara uymayan iş yerlerine gerekli işlemler yapılıyor. Ayrıca vatandaşlarımızdan kurallara uymayan iş yerleri ve son kullanma tarihi geçen ürünlerle ilgili şikâyetlerini Antakya Belediyesi Zabıta Ekipleri’ne bildirmelerini rica ediyoruz.

Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Islak İmza Süreci Devam Ediyor

Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde şu anda 442 hak sahibimiz sözleşme imzaladık, bu da %42’ye tekabül ediyor.

Antakya’mızın çehresini değiştirecek, her türlü sosyal donatıya sahip modern, güvenli ve huzurlu bir yaşam olanı kazandıracak olan vizyon projemizi bir an önce hayata geçirmek için heyecanla bekliyoruz.

Yayın Tarihi : 07 Ağustos, 2017