today17.07.2018 Salı
BAŞKAN KİMYECİ ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Kocaoğlu ile birlikte Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi’ndeki kursiyerleri ve ailelerini ziyaret etti.

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi’nde bulunan kursları tek tek ziyaret eden Başkan Kimyeci, kursiyerlerle sohbet etti, hallerini hatırlarını sordu, kurslar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Anadolu Ajansı, Gençlik Merkezi’ni Gündemine Taşıdı

Antakya Belediyesi İsmail Kimyeci’nin Gençlik Merkezi ziyaretine Anadolu Ajansı muhabirleri de eşlik ederek bu güzel hizmeti gündeme taşıdılar. Ziyaret esnasında Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi hizmetleri ile ilgili Anadolu Ajansı’na röportaj verdi.

Başkan Kimyeci Anadolu Ajansı muhabirlerine yapmış olduğu açıklamada Gençlik Merkezi hakkında şunları kaydetti; “Antakya Belediyesi olarak 7 Ekim 2016 tarihinde Gençlik Merkezimizi kurduk. 14 ayrı branşta 1500 öğrenci kapasitesi ile konusunda uzman konservatuar mezunu, akademisyen ve sanatçı eğitmenlerimiz eşliğinde Halk Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile hizmet veriyoruz. Özellikle gençlerimizi geleceğe hazırlama noktasında güzel sanatlar fakültelerine ve konservatuar sınavlarına yönelik kurslarımız ile destekliyoruz. Küçük yaş gruplarımıza yönelik resim kurslarının yanı sıra gitar, bağlama, piyano, ney, yan flüt, elektro bateri, satranç ve folklor eğitimleri veriyoruz.

Tüm bu kurslarımızın yegâne amacı gençlerimizi kötü alışkanlıklardan, sanal ortamdan, kötü arkadaşlık ilişkilerinden uzak tutmak ve kültürümüzü bilen, arkadaşlık ilişkilerini, milli ve manevi değerlerimizi bilinçli bir şekilde gelişmelerini sağlamaktır. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere verdiği önem bütün dünya tarafından biliniyor. Bununla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın nasihatleri da gençlerimize sahip çıkalım, destekleyelim, sanatı öğretelim yönündeydi. Biz de bunlara önem vererek Gençlik Merkezimizi kurduk.  Emeği geçen ve bizleri destekleyen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

 Antakya Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Kocaoğlu ise konuşmasında; “ Halk Eğitim Merkezi olarak herkese eğitim, halkı eğitim amacıyla daha çok vatandaşımıza ulaşmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda Antakya Belediyemizle iş birliği çerçevesinde gençlerimize kurslar veriliyor. Bundan dolayı Sayın Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci’ye daha çok vatandaşımıza ulaşmamızı sağladığı, daha çok eğitim verme anlayışını benimsediği için teşekkürü bir borç biliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Ziyarette Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Kocaoğlu kursiyerler ve eğitmenler ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Yayın Tarihi : 10 Ağustos, 2017