today19.07.2018 Perşembe
BAŞKAN KİMYECİ: “MİLLETİMİZİN VE ORDUMUZUN KAZANDIĞI BU ZAFERLE ELDE ETTİĞİMİZ BAĞIMSIZLIK DAİMA SÜRECEKTİR.”

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümünde kutlama mesajı yayımladı.

Tarihimizin ve Kurtuluş Savaşı’mızın en şanlı destanlarından biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 95. yıl dönümünü kutlayan Başkan Kimyeci, yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi; “Bugün, 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve haklı gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm milletimizin ortak mücadelesi ile başlatılan Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırıldığı gündür. 30 Ağustos Zaferi, ülkemizi bölmek isteyen devletlere karşı Türk Milleti’nin azmi, inancı, birlik ve beraberliği ile kazanılmıştır. Aziz milletimizin ve şanlı ordumuzun elde ettiği bu büyük zaferle ülkemizin toprakları işgalden kurtarılmış ve Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Milletimizin ve ordumuzun vatanseverlik ve kahramanlık örneği göstererek kazandığı bu zaferle elde ettiğimiz bağımsızlık daima sürecektir.

15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini milli mücadele ruhuyla, kurşunlara, tanklara göğüslerini siper ederek bastıran aziz halkımızın, milli egemenliğe ve Demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya bir kez daha yüksek sesle haykırdığı şu günlerde vurgulamak istiyorum ki; Milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda ortaya koyduğu ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ile taçlandırdığı bu yüce ruh ve şuur her zaman canlı kalacak, kahraman şehitlerimizin yüksek maneviyatı ile edindiğimiz rehber, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, bu şanlı zaferi milletimize yaşatan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.”

 

Yayın Tarihi : 28 Ağustos, 2017