today19.07.2018 Perşembe
ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL KİMYECİ VATANDAŞLARIN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, mübarek Kurban Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kimyeci yayınladığı mesajla vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Başkan Kimyeci, mesajında duygu ve düşüncelerini şöyle belirtti;

            “Toplumda birlik, kardeşlik ve dayanışma ruhunun vücut bulduğu, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz.

Bayramlar, dini ve milli inançlarımızı örf ve âdetlerimizle süsleyip, geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek geleceğe taşıdığımız, hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği yüzyıllar boyu özenle örülmüş değerlerimizin yaşatılması ve kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan sevgi günleridir.

Bayramlar her türlü insani ve ahlaki değerlerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günlerdir. Milletçe bütün kırgınlıkları ve dargınlıkları unutarak kardeşçe kucaklaşmalı, bizi biz yapan ortak değerlerimizde buluşmalıyız. Bulunduğumuz bu güzel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu bizim en büyük enerji kaynağımızdır.

Kurban Bayramı vesilesiyle bu topraklar için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi de bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu düşüncelerle tüm hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu günlerin milletimize, ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum.”

Yayın Tarihi : 28 Ağustos, 2017