today19.07.2018 Perşembe
ANTAKYA BELEDİYESİ EKİPLERİ KURBAN BAYRAMI SÜRESİNCE TEYAKKUZDAYDI

ANTAKYA BELEDİYESİ EKİPLERİ KURBAN BAYRAMI SÜRESİNCE TEYAKKUZDAYDI

 

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri mübarek Kurban Bayramı öncesinden itibaren başladığı temizlik çalışmalarına bayram boyunca ve sonrasında da devam etti.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı öncesinden başlayarak bayram süresince vatandaşlarımızın sağlıklı, temiz ve hijyenik bir ortamda bayramlarını geçirmeleri için ilçe genelinde temizlik çalışmaları gerçekleştirdi. Bayramın ilk gününden itibaren temizlik çalışmalarına devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bayram sonrasında da kurban satış ve kesim yerlerinde kapsamlı temizlik, yıkama ve dezenfekte çalışmaları yapıldı.

Bayram süresince izinli kurban kesim noktalarından düzenli olarak en hızlı şekilde atıkların alımı yapılarak, atıkların birikmesi engellendi. Çöp konteynırlarına atılan kurban atıklarının kötü koku ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için ilçe genelinde bulunan konteynırların yıkama ve dezenfekte işlemleri plan dahilinde sürmektedir. Temizlik İşleri Müdürlüğü Tarafından kurban atıklarıyla ilgili görülen olumsuzluklara müdahale edilerek atıkların alımı yapıldı.”

Yayın Tarihi : 07 Eylül, 2017