today19.07.2018 Perşembe
BAŞKAN KİMYECİ; “ZABITA TEŞKİLATININ 191. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.”

BAŞKAN KİMYECİ; “ZABITA TEŞKİLATININ 191. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.”

 

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Zabıta Teşkilatının 191. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kimyeci mesajında Zabıta Teşkilatının 191. Kuruluş yıldönümünde şehrin güven, düzen ve huzurunu sağlamakta büyük rol üstlenen değerli Zabıta personellerinin bu anlamlı gününü kutladığını belirtti.

Başkan Kimyeci zabıta teşkilatının belediyelerin olmazsa olmazı olduğunu belirterek, “1826 yılında kurulan Zabıta Teşkilatı’nın bu yıl 191’nci kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Zabıta; genel düzen ve güveni korumakla görevli bir kolluk birimidir. Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız, aynı zamanda şehirle alakalı alınan karar ve yasaları da uygulayan bir kolluk gücü, Belediyelerin olmazsa olmazları arasındadır. Mesai mefhumu gözetmeksizin gece-gündüz demeden özveriyle çalışan tüm zabıta teşkilatının günlerini kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Yayın Tarihi : 07 Eylül, 2017