today19.07.2018 Perşembe
ÇÖP TOPLAYICILAR ENGELLENİYOR!

 

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü Ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde vatandaşların huzurunu sağlamak, şehrin düzenini korumak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda şehir genelinde görülen Suriyeli Sığınmacıların çoğunlukta olduğu çöp toplayıcı el arabaları engellenerek kaldırılıyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “Antakya Belediyesi Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla vatandaşlarımızın daha yaşanabilir bir ortamda hayatlarını sürdürebilmeleri adına, ilçemiz sınırları içerisinde trafiği tehlikeye düşürüp çevre ve görüntü kirliliğine yol açan cadde ve sokak aralarında kontrolsüz ve izinsiz olarak faaliyet gösteren Suriyeli sığınmacı sokak toplayıcılarının el arabalarıyla gerçekleştirdikleri faaliyetleri önlemeye yönelik çalışmalarına devam ediyor.

İlçe Emniyet Genel Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından son olarak Odabaşı Mahallesi Samyeli Sitesi ve çevresinde Suriyeli sığınmacı sokak toplayıcılarının faaliyetlerinin önlenmesi ve kontrol altına alınması amacıyla planlı olarak gerçekleştirilen çalışma kapsamında 12 tane çöp toplayan araca el konuldu. Ekiplerin çalışmaları şehrin 95 mahallesinde kapsamlı olarak sürdürülüyor.”

 

Yayın Tarihi : 11 Eylül, 2017