today19.07.2018 Perşembe
BAŞKAN KİMYECİ 2017 – 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA OKULLARDA ALINCAK GÜVENLİK TEDBİRLERİ TOPLANTISINA KATILDI

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Antakya Kaymakamlığı tarafından organize edilen Okul Güvenliği Değerlendirme ve Koordinasyon toplantısına katıldı.

Toplantıya  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin yanı sıra Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Antakya İlçe Jandarma Komutanı, Antakya İlçe Emniyet Müdürü, şube müdürleri, okul müdürleri ve eğitimciler katılım gösterdi.

Programda konuşan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi olarak geleceğin teminatı gençlerin eğitim yuvalarında güvenle eğitimlerini alabilmeleri için kurum olarak üzerlerine düşen bir görev olursa yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Başkan Kimyeci konuşmasının devamında gençleri öncelikle kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, okul çevrelerindeki yabancı kişilerin uzaklaştırılmasını sağlamak, trafik sıkışıklığının önüne geçmek gibi temel güvenlik önlemlerinin alınmasında yalnızca güvenlik güçlerinin değil tüm kurumların ve vatandaşların sorumluluk duyması gerektiğini, velilerin ve öğretmenlerin de bu konularda gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini vurguladı. Bunun yanı sıra özellikle çocukların girmesinin yasak olduğu iş yerleri sürekleri olarak Zabıta ekiplerince denetlenecek, ders saatleri içerisinde internet kafeler ve oyun salonlarında yaş sınırlaması uygulamasına uymayanlara cezai işlem yapılacağını belirtti.

 

Yayın Tarihi : 11 Eylül, 2017