today22.09.2018 Cumartesi
BAŞKAN KİMYECİ DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ’NÜ KUTLADI

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Dünya Mimarlık günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Mimarlar, Ülkemizin her yöresinde ve her kentinde olduğu gibi, hem ulusal, hem de evrensel kişiliğini ve değerini yansıtarak dünya üzerindeki en değerli zenginliği oluşturmuşlardır. Tarihi kültürel mirasa sahip çıkmaya çalışan, ilimizde tarihsel birikim ve mimari kimlik değerini kaybetmeden, mesleki alanda ülke ve kamu çıkarları ile uluslararası gelişmeler çerçevesinde, mesleğin uygulama ve kuram alanında gelişmesini sağlamak için çalışmalar yapılmıştır.

Asıl mesleği mimar olan bir Belediye Başkanı olarak, şehrimizin her türlü imar, tarihi kent dokusu ve bu dokuyu oluşturan tüm kültürel miras öğelerinin korunması ve yaşatılması ile ilimizde bu hassasiyeti sağlamak benim için vazgeçilmez bir görevdir. Şahsım ve Antakya Belediyesi ailesi olarak şehrimizi geleceğe taşıma noktasında hayata geçirme çalışmaları devam eden en önemli ve en büyük projemiz Kentsel Dönüşüm projesi ile Emek ve Aksaray Mahallelerinde 350 bin hektarlık bir alan üzerinde yepyeni bir şehir inşa etmek üzere çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Kentsel Dönüşüm projemiz ile şehrimizde yepyeni bir yaşam alanı, sosyal alanlar, ibadethaneler, yeni meydanlar hayat bulacak.

Kentsel Dönüşüm projemizin içerisinde öncelikli olarak vatandaşlarımızın daha ferah bir ortamda ibadetlerini yapabileceği büyük bir cami inşa edeceğiz. Vatandaşlarımızın aileleri ile rahatlıkla dolaşabileceği süs havuzları ile yeşil alanları bol parklar yapacağız. Mahallemizi boydan boya çevreleyen yürüyüş yollarımız olacak. Geniş araç yolları inşa edeceğimiz mahallemizde bu araç yollarının her iki tarafında gençlerimizin rahatça dolaşabilecekleri bisiklet yolları yapacağız. Bu güzel proje ile birlikte şehrimize yepyeni bir çehre kazandıracağız.

Mimarlığın dünya ve insanlık için öneminin bir kez daha algılandığı bu günde tüm mimarlarımıza çalışmalarında sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam içinde başarılar dileğiyle ‘Dünya Mimarlık Günü’nü kutlar, sevgi ve selamlarımı sunarım.”

Yayın Tarihi : 04 Ekim, 2017