today22.09.2018 Cumartesi
BAŞKAN KİMYECİ, ANTAKYA BELEDİYE TV’NİN KONUĞU OLDU

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi internet televizyonu olan www.antakyabelediye.tv’nin ve Antakyabld, İsmail Kimyeci facebook hesaplarının ortak canlı yayın konuğu oldu.

            Antakya Belediyesi hizmetleri hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kimyeci, soruları canlı yayında yanıtladı.

Başkan Kimyeci; canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak şunları dile getirdi;

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Ülke Güvenliğimizi Korumak ve Olası Tehditlere Karşın Irak ve Suriye Sınırlarımızda Aldığı Tedbirleri ve İdlip’e İntikali

“Türkiye bölgenin istikrarını bozacak, bölünmeye yol açacak ve ülkemizi tehdit edecek her türlü projeye karşıdır ve önlemini alır. Türkiye, Barzani'nin işbirlikçileriyle birlikte aldığı bu kararın terör örgütlerine alan açacağı ve bölünmelere neden olacağını düşündüğü için karşı çıkmaktadır. Türkiye'nin tutumunu Kürtlere karşı çıkmak olarak değerlendirip algı operasyonu yapanlar en hafif tabirle alçaklık yapmaktadırlar. Aynı şekilde Suriye sınırımızda alınan tedbirler, yerel unsurlar veya Esad Rejimiyle çatışma amaçlamıyor. Bilakis Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyan bir önlemdir. Burada da, Irak’ta da önlem alınmazsa PKK/PYD terör örgütleri Akdeniz’e bir koridor oluşturmak suretiyle ülkemizi tehdit etmeyi amaçlamaktadır. Buna asla müsaade edilmeyecektir. AK Parti hiçbir etnik unsuru dışlayan bir siyaset izlememiştir. Hedef operasyon yapmak değil, masum ve mazlumları korumaktır. Tek gayemiz krizlerle boğuşan bölgemizde kalıcı istikrarın sağlanması ve ülkemizi dış tehditlerden korumaktır. Türkiye artık emir alan aciz bir ülke değildir. Dünya siyasetine yön veren, kaderini kendisi belirleyen güçlü bir ülkedir. Türkiye ulusal güvenliğini tehdit edecek hiçbir projeye müsaade etmeyecektir. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da gereken tedbir alınacaktır. Sınırımızda gece-gündüz demeden görev yapan tüm Güvenlik güçlerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Tüm Türkiye’nin ve hatta tüm İslam âleminin, mazlumların Duaları onlarladır.

AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

15 yıl önce AK Parti olarak hükümete geldiğimizde 'Dört temel taş üzerinde ülkemizi yükselteceğiz.' demiştik. Bunlar eğitim, sağlık, adalet ve emniyet. Eğitimde ülkemizde mevcut olan 355.000 dersliğin üzerine bu sürede 270.000 derslik daha ilave ettik. Öğretmen sayımız 560.000 idi, bunu da 905.000 ulaştırdık. Üniversite sayımız 75 idi, bunu 185'e yükselttik, artık bugün Türkiye'de üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. 81 vilayetimizin tamamında üniversite var. Yükseköğretim yurtlarının sayısı 190’dı. Bugün 752'ye yükselttik, yatak kapasitesini de 182.000’den, 617.000’e çıkardık. Spor tesislerin sayısını 1.572'den, 3.481'e, lisanslı sporcu sayısının da 228.000,  7 milyon 880.000’e çıkardık. Bu yapılanlar 15 yıldaki değişim ve reformun sadece birkaçının rakamları. AK Parti kendini sürekli yenileyen, geliştiren bir Parti. Milletimizin taleplerini, isteklerini dikkate alan, milletiyle zıtlaşmayan bir parti. Önümüzde 2019 Mart ayında Mahalli İdareler yani Belediye seçimleri Kasım 2019’da ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet seçimleri var. Bu seçimlere en güzel şekilde hazırlanma adına bu buluşmaların önemi çok büyük. Nerdeyiz, nerede olmalıyız, hedefler, projeler, teşkilatlardaki yenilenmeler hep burada yapılan istişareler sonucu belirleniyor. Afyon’da yapılan bu buluşmada bunlardan bir tanesi. 26. defa düzenleniyor. Herşey masaya yatırılıyor. Durum değerlendirmesi yapılıyor, Görüşler, öneriler alınıyor. Böylelikle seçimlerde milletimizin karşısına çıkarken her türlü ön hazırlık çalışması yapılmış oluyor. Allah mahcup etmesin diyoruz.

Antakya’nın Tarihi Yapılarını Korumak ve Gelecek Nesillere Aktarmak İçin Çalışmalar Yapıyoruz

Antakyamız, birçok tarihi yapıya, doğal güzelliklere sahip bir şehrimiz. Bizler göreve geldiğimiz günden bugüne kadar bu tarihi yapıları, güzellikleri korumak için birçok projeyi hayata sunduk ve birçok restorasyon çalışması gerçekleştirdik. Bizim görevimiz, sahip olduğumuz tarihi güzellikleri korumak ve gelecek nesillere bozulmadan deforme olmadan aktarılmasını sağlamak. Uzun Çarşı Sokak Sağlıklaştırma Projesi’nin proje ihalesi 12 Ekim’de yapılıyor, ihale süreci yıl sonunda tamamlanacak. Ardından yapım ihalesine geçilecek ve 2019 yılında burayı tamamlanması hedefleniyor.

Bizlere tarihi değerlerimizi koruma konusunda destek olan, imkan sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, hükümetimize, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımıza ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Islak İmza Süreci Devam Ediyor

Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde şu anda 527 hak sahibimiz sözleşme imzaladık, bu da %46’a tekabül ediyor. Antakya’mızın çehresini değiştirecek, her türlü sosyal donatıya sahip modern, güvenli ve huzurlu bir yaşam olanı kazandıracak olan vizyon projemizi bir an önce hayata geçirmek için heyecanla bekliyoruz. Hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmayan değerli milletvekillerimizle Çevre ve Şehircilik Müsteşarımız Prof. Dr. Mustafa Öztürk ile 21 Ekim’de Antakya’ya üst düzey bürokratlarla birlikte gelerek hem belediyemizi hem de Kentsel Dönüşüm yapılacak alanı ziyaret edecek. Ayrıca 27 Ekim’de Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki, Antakya’mızı ziyaret edecek ve Kentsel Dönüşüm alanında gerek bakanlığımızın gerekse hükümetimizin bu konudaki desteklerini göstermek için teşrif edecek. Antakya halkına milletim adına, bizlere güvenerek cesaret verdikleri, teşvik ettikleri için şükranlarımı sunuyorum. Şimdiden tüm Antakyamıza hayırlı, uğurlu olsun diyorum.”

Yayın Tarihi : 11 Ekim, 2017