today15.10.2018 Pazartesi
TRT MÜZİK KANALI MÜZİK HAYATTIR PROGRAMI, GENÇLİK MERKEZİ’Nİ GÜNDEME TAŞIDI

 

TRT Müzik Kanalı Müzik Hayattır programı, Hatay’da yaptığı çekimlerinde Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi’ni gündemine taşıdı.

Türkiye’nin ilk televizyon kanalı olan TRT’nin, kurduğu müzik kanalında yayınlanan Müzik Hayattır programı çerçevesinde, ülkenin dört bir yanını gezerek ortak noktası müzik olan insanları bir araya getiriyor.

Bu kapsamda, Antakya’ya gelen Müzik Hayattır program ekibi, öğretmenden, doktora, işçiden, esnafa kadar pek çok farklı meslekte insanları müzik çatısı altında birleştirdi.

Program, Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi’ni gündemine taşıyarak, gençlik merkezi sorumlusu Burcu Çilingir ile röportaj yaptı, eğitmenlerin mini konserlerini kayda aldı.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada Müzik Hayattır Program ekibi, Gençlik Merkezi sorumlusu Burcu Çilingir ile Müzik ve çocuklar üzerindeki etkileri, müziğin hayata etkisi, psikolojide müziğin yeri hakkında röportaj yaptı. Röportajın ardından Burcu Çilingir, Keman eğitmeni Halil Burak Parlakyiğit, Gitar Eğitmeni Tolga Bozdemir, Bateri Eğitmeni Hakan Kalçın eşliğinde, Sarı Gelin, Iğdırın Al Alması ve Divane Aşık Gibi isimli türküleri seslendirdi.

Yapılan açıklamada Müzik sanatı hakkında sohbet de gerçekleştirilen programın önümüzdeki günlerde TRT Müzik kanalında yayınlanacağı belirtildi.

 

Yayın Tarihi : 08 Kasım, 2017