today23.10.2018 Salı
EMLAK VE İŞYERLERİ İÇİN ÇTV 2. TAKSİTİ İÇİN SON ÖDEME GÜNÜ 30 KASIM

EMLAK VE İŞYERLERİ İÇİN ÇTV 2. TAKSİTİ İÇİN SON ÖDEME GÜNÜ 30 KASIM

 

Antakya Belediyesi emlak ve iş yerleri için çevre temizlik vergisi 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım 2017 olduğunu hatırlatarak vatandaşlara bilgilendirme açıklaması yaptı.

Antakya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; “ Antakya Belediyesi olarak 95 mahalleye en iyi hizmeti götürmek için gece gündüz aralıksız çalışıyoruz. Bu kapsamda şehrimizin tüm mahallelerinde temizlik çalışmalarımız ile tertemiz bir Antakya oluşturduk.

Antakya Belediyesi olarak hizmetlerimizin temel kaynağı olan emlak ve iş yerleri çevre temizlik vergisi 2. taksit ödemeleri 30 Kasım 2017 tarihinde sona erecektir. Mükelleflerin, ödemelerini bu tarihe kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 30 Kasım 2017 tarihinden sonra ödenecek emlak vergileri ve işyerlerine ait çevre temizlik vergilerine kanunen gecikme faizi uygulama zorunluluğu bulunmaktadır. Mükelleflerin mağdur olmamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini 30 Kasım 2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımız vergilerini belediyemiz veznelerine nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekler.

Ayrıca ilan reklam vergisi vermek isteyen vatandaşlarımız, vergilerini belediyemiz veznelerine nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekler.”

Yayın Tarihi : 13 Kasım, 2017