today15.10.2018 Pazartesi
AKASYA MAHALLESİ’NE BİR TANE DAHA PARK VE YEŞİL ALAN KAZANDIRILACAK

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Akasya Mahallesi Adliye Sarayı Mevkisine yepyeni bir park ve yeşil alan kazandıracaklarını müjdeledi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, bölgede incelemelerde bulunurken kısa bir açıklama yaparak; “ Antakya’mız sürekli gelişen, ilave nüfusları ile her geçen gün büyüyen bir şehir. Özellikle de bulunduğumuz mevki olan 2. Etap Toki Konutlarının yanı başı Adliye Sarayı binasının karşısına tekabül eden bu bölge, süratle gelişen, yaşam alanı yoğunlaşan bir bölge olarak karşımıza çıkıyor.

Çamur ve bataklıktan oluşan bu bölgede geçtiğimiz hafta kapalı devre yağmur suyu sistemini düzelttik. Buraya toprak tasfiyesi yapmak sureti ile yeşillendirme çalışması yapacağız. Otomatik sulama sistemi, aydınlatma sistemi, kent mobilyaları, çocuk oyun parkı, özellikle mahalle sakinlerimizin talebi üzerine, burada basketbol, voleybol oynanabilecek bir alan, küçük bir futbol sahası olabilecek bir alanı burada hayata geçireceğiz. Piknik masaları, ağaçlandırmaları, bitki bezemeleri ile bir yaşam, cazibe merkezi haline getirip halkımızın hizmetine sunacağız. Mahallemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Yayın Tarihi : 13 Kasım, 2017