today15.12.2018 Cumartesi
GÜNCELLENEN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ'NDE HAK SAHİPLERİYLE İMZA SÜRECİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

 

GÜNCELLENEN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ'NDE

HAK SAHİPLERİYLE İMZA SÜRECİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

 

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yapılan yeni değişikliklerin ardından hak sahipleri ile ıslak imzalı sözleşme imzalamaya devam ediyor.

           Başkan Kimyeci, Antakya’ya yepyeni bir görünüm kazandıracak Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yapılan yeni değişikliklerin ardından ıslak imzalı sözleşmelerini imzalayan hak sahibi Abdulrahim Albayrak ile sohbet etti. Hak sahibi Abdulrahim Albayrak’a hayırlı olsun dileğinde bulunan Başkan Kimyeci; “ Hak sahibimiz Abdulrahim Albayrak’ın Kentsel Dönüşüm Alanı’ndaki hak edişi 576.791 lira olup, mevcutta 4 tane evi vardı. Başlangıçta 1 tane 3+1, 2 tane de 2+1 daire alıp üzerine de 5000 lira artan parayı biz kendisine iade edebilirken Sayın Bakanımızın Antakya’ya teşrifini müteakiben yapmış olduğumuz güncellemelerden sonra kendilerini bir kez daha davet ederek bilgilendirdik. Yapmış olduğumuz düzenlemeler kapsamında daha fazla ucuzlatıldığı için üzerine 13 bin TL ilave ederek 4 tane daire alabilecek duruma geldi. Şu an 1 tane 3+1, 3 tane de 2+1 olmak üzere toplam 4 daire alabiliyor. Önümüzdeki yaz döneminde inşaatları yükseltmeye başlayacağız. Yollarıyla, bahçeleriyle, parklarıyla, yeşil alanlarıyla, sosyal donatı alanlarıyla, otoparklarıyla mahalle sakinlerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Böylece sizlerin daha sağlıklı, güvenli, huzurlu, konforlu bir alanda yaşama imkanı sağlayacağız. Bu güzel projemizi Antakya’mıza kazandırma konusunda desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Hükümetimize, Milletvekillerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Hak sahibimiz Abdulrahim Albayrak’a hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

           Başkan Kimyeci, ayrıca hak sahibi Abdulrahim Albayrak ise;  “ Mahallemiz için yapılacak projeden dolayı çok memnunum. Diğer hak sahiplerinin de acele etmesini temenni ediyorum. Daha önce 3 daire alabilirken yapılan değişiklikten sonra 4 daire alabiliyorum. Bu güzel projeyi hayata geçiren Başkan Kimyeci’ye çok teşekkür ediyorum.”

Başkan Kimyeci, ayrıca hak sahipleri Ali Çaparoğlu, Kudret Bastacıoğlu, Ali Ezer, Ahmet Ezer, Şahsenem Özdemir, Hatice Türkmen ile imza töreni gerçekleştirerek, hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

           İmza töreninde Başkan Kimyeci’ye Başkan Yardımcısı Elçin Eryetli ve İmar Müdürü Cevdet Havayıoğlu eşlik etti.

           İmza töreninin ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Yayın Tarihi : 04 Ocak, 2018