today15.12.2018 Cumartesi
EVDE TEMİZLİK, EVDE BAKIM HİZMETİ ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, sosyal belediyecilik çatısı altında hizmet yürüten Evde Temizlik ve Evde Bakım birimi 65 yaş ve üzeri yaşlı vatandaşların evlerini temizlemekle kalmıyor, giysilerini de yıkıyor, ütülüyor ve gerektiğinde terzilik işlem uyguluyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Antakya Belediyesi olarak Sosyal Belediyecilik çalışmalarına verdiğimiz önemle, 65 yaş ve üzeri yaşlı vatandaşlarımıza Evde Temizlik ve Evde Bakım hizmeti götürmeye devam ediyoruz. Hizmet kapsamında yaşlı vatandaşlarımızın evlerini temizliyor, bulaşıklarını yıkıyor, kışın sobalarını kuruyor, yazın kaldırıyoruz. Yaşlı amcalarımızın tıraşlarını konusunda uzman berberlerimiz tarafından evlerinde yapıyoruz. Tüm bunların yanı sıra değerli büyüklerimizin, imkanları olmamaları halinde çamaşırlarını evlerinden alarak, birimimiz bünyesinde bulunan çamaşırhanede yıkıyor, ütülüyor ve gerektiğinde konusunda uzman terzilerimiz aracılığı ile tamiratını yapıyoruz.

Antakya Belediyesi olarak vatandaşlarımızın hayır duasını almak, bizler için çok önemli. Bu doğrultuda hizmetlerimiz bundan sonraki süreçte de devam edecek.”

Yayın Tarihi : 05 Ocak, 2018