today15.12.2018 Cumartesi
ÖZEL CAN KOLEJİ’NDEN KARDEŞİNLE SEVGİYLE PAYLAŞ PROJESİNE DESTEK

ÖZEL CAN KOLEJİ’NDEN KARDEŞİNLE SEVGİYLE PAYLAŞ PROJESİNE DESTEK

 

Özel Can Koleji, Antakya Belediyesi Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesine destek oldu.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; “Her daim hayırseverlerin desteği ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyim, ayakkabı, oyuncak, kırtasiye ve ev eşyası yardımlarını ulaştıran Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesine, Özel Can Koleji tarafından giyim ve ayakkabı bağışında bulunuldu. Antakya Belediyesi olarak yalnızca hayırseverlerin bağışları ile hizmet veren, alan elin veren eli görmediği Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesine desteklerinden dolayı Özel Can Koleji’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Binlerce Yoksul Vatandaşa Yardım Ulaştırıldı

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklanın devamında şunlar yer aldı; “Antakya Belediyesi olarak sosyal belediyecilik çalışmalarımız kapsamında hayata geçirilen Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş projesi her geçen gün daha da büyüyerek hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü görevi görmeye devam ediyor. Yürütülen hizmetler kapsamında binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa giysi, oyuncak, ayakkabı, kırtasiye ürünleri ve ev eşyalarından oluşan yardımlar ulaştırılıyor.

İhtiyaç Sahibi Tüm Vatandaşlara, İhtiyaçlarına Yönelik Destek

Merkez mahallelerde başlatılan hizmetimiz kırsaldaki mahallelerde de aralıksız devam ediyor. Proje kapsamında nüfus cüzdanı ve Antakya ilçesi içerisinde ikamet ettiğine dair belge ile gelen ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara ihtiyaçlarına göre destek veriyor. Yürütülen hizmet kapsamında son olarak Akasya ve Kuruyer Mahallelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyim, ev eşyası, oyuncak, ayakkabı yardımları yapıldı. Mahalle muhtarlarının bildirdiği yoksul ailelere, hayırseverler tarafından yapılan yardımlar, Antakya Belediyesi ekipleri tarafından ulaştırılarak, ailelerin yüzlerini güldürdü.

Yardımlarınız Evinizden, İş Yerinizden Kurye İle Alınıyor

Veren elin, alan eli görmediği, ihtiyaç sahibi vatandaşları mahcup etmeden yardım sağlandığı proje daha çok vatandaşa ulaşabilmek için hayırseverlerin desteklerini bekliyor.

Evlerde kullanılmayan başkasının ihtiyacı olabilecek ev eşyaları, hiç giyilmemiş ya da çok az giyilmiş kıyafetler, ayakkabılar, çocuklarımızın artık oynamadıkları ya da fazla olan oyuncakları 0326 213 16 15 numaralı telefonun aranması durumunda vatandaşlarımızın evlerinden kurye ile alınabildiği gibi kendileri de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne (Haraparası Mahallesi Palladium AVM yanı) bizzat teslim edebiliyorlar. Antakya Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi, yoksul vatandaşımıza daha çok yardım götürebilmek için tüm vatandaşlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, hayırseverlerimizi projeye destek olmaya davet ediyoruz.”

Yayın Tarihi : 08 Ocak, 2018