today15.12.2018 Cumartesi
BAŞKAN KİMYECİ, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kimyeci Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Kimyeci mesajında şu görüşlere yer yerdi; “Çağın en dinamik mesleklerinden olan gazeteciliğin, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu bulunmaktadır. Ülkemizin demokratikleşmesi, gelişmesi ve halkın bilinçlendirilmesi noktasında olduğu kadar, kurumlarla vatandaşlar arasında önemli bir köprü olması bakımından basınımızın büyük görev üstlendiği bilinen bir gerçektir. İlkeli ve tarafsız yayın anlayışından taviz vermeksizin, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak çok önemli bir görevdir.  Gazeteciler meslekleri gereği her zaman her yerde zor şartlarda çalışmayı ilke edinerek, hiç bir zaman yılmadan, usanmadan görevlerini ifa etmektedirler. Bu güzide ve meşakkatli mesleği ve basın camiasını, her zaman takdir ve saygıyla izlemeye devam etmekteyiz.

Antakya Belediyesi olarak görev süremizde basın çalışanlarımızla periyodik toplantılarla bir araya geldik. Yaptığımız hizmetleri paylaştık, basın mensuplarımızın merak ettiği soruları yanıtladık. Radyo ve televizyon programlarına katılmak suretiyle yapılan ve önümüzdeki süreçte planlanan hizmetlerle ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirdik. Hizmete sunduğumuz Antakya Belediyesi Çorba Evi’nde ‘Basın Standı’ oluşturmak suretiyle şehrimizde yayınlanan tüm günlük, haftalık, aylık gazete ve dergileri vatandaşlarımızla buluşturmak amacıyla burada sergiledik. Bu konuda destek veren tüm basın mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum. Değerli basın mensuplarımızla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada şehrimize birlikte hizmet etme adına karşılıklı fikir alışverişi ve işbirliğimiz devam edecektir.”

Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın camiasının ve değerli basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü’ tebrik ediyor, aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.”

Yayın Tarihi : 10 Ocak, 2018