today15.12.2018 Cumartesi
Bakan Yardımcısı Yayman ve Başkan Kimyeci’den Müjde “HATAY ANITLAR KORUMA BÖLGE KURULU İLİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.”

                        Bakan Yardımcısı Yayman ve Başkan Kimyeci’den Müjde

 “HATAY ANITLAR KORUMA BÖLGE KURULU İLİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.”

 

          Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, basın mensupları ile bir araya gelerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

           10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarıyla bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman; “Gazeteciliğin ne kadar zor şartlarda yapıldığını bilen, objektif, tarafsız, ilkeli habercilik yapma peşinde gece gündüz çalışan basın emekçilerine saygılarımı sunuyorum. Medya demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Yasama, yürütme, yargının yanında 4. kuvvettir. İstanbul’dan sonra Hatay, Türkiye’de marka değeri en yüksek şehirlerden biri. Hatay’ımıza bir müjde vermek istiyoruz. Sayın Antakya Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci ile bundan bir yıl önce konuştuk. Başkanımız, belediyeye bağlı Kudeb birimi kurulması gerektiğini ifade etti. Bu birim kurulduktan sonra Başkanımız, Hatay’a Anıtlar Yüksek Kurulu’nun bir şubesinin kurulmasını istedi. Daha önce Hatay, Adana’ya bağlıydı. Bakanlar Kurulu onayıyla Hatay Bölge Koruma Kurulu kuruldu. Hayırlı, uğurlu olsun. Koruma kurulunun kurulması vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlayacak, daha önce vatandaşlarımız Adana’ya gidiyordu, sıraya girip dosyaların incelenmesi, Adana’dan buraya kontrol için gelmeleri çok zaman alıyordu. Kısa süre içerisinde yer tahsis edilerek Hatay Koruma Bölge Kurulu’nun teşkilatlanmasını, personel alımını hemen sağlayarak hizmete sunacağız. Hatay’ımıza hayırlı, uğurlu olsun.”

             Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Değerli basın mensuplarımız, halkımızın ihtiyaç duyduğu hem haber hem de bilgi kaynağı olarak her daim hizmet veriyor. Gerek haber, gerek makaleler, gerekse özel röportajlarla yapılan değerlendirmeler çerçevesinde etik kurallara uygun bir şekilde objektif kriterlerle halkımıza ulaştırdığınız için şahsım, Antakya Belediyesi ve milletim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gece gündüz demeden, 365 gün, 7/24 milletimiz için bir gayret içerisinde çalışan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, bizleri yalnız bırakmadığı için Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Hüseyin Yayman’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Hatay’ımızda Anıtlar Yüksek Kurulu’nun kurulması için yaptığımız girişimler sonuç verdi Bakanlar Kurulumuzun bugün itibariyle onayıyla Hatay Anıtlar Bölge Koruma Kurulu’nun ilimizde kurulması resmileşti. Bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Hükümetimize, Sayın Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Hüseyin Yayman’a, milletvekillerimize sonsuz şükranlarımı sunuyor, Hatay’ımıza, Antakya’mıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

 

Yayın Tarihi : 11 Ocak, 2018