today18.12.2018 Salı
BAŞKAN KİMYECİ’DEN MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMASI

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 13 Nisan Cuma akşamı idrak edeceğimiz mübarek “Miraç Kandili” münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak vatandaşların bu müstesna gecesini kutladı.

Başkan Kimyeci mesajında şu görüşlere yer verdi;“ Rahmet ve mağfiret iklimi olan ve merhamet kapılarının sonuna kadar açıldığı üç aylar içerisindeki en müstesna gecelerden birisi olan Miraç, Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakk'ın yüksek huzuruna kabul edildiği kutlu yolculuktur. Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla dolu olan Miraç, insanların kurtuluşuna vesile olan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu mübarek bir gecedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandili’nin bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine ve kurtuluşa ermesine vesile olması duasıyla; ihsan, bereket ve feyz dolu mübarek Miraç Kandilinizi tebrik ediyor, tüm İslam âlemi ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Yayın Tarihi : 12 Nisan, 2018