today19.01.2019 Cumartesi
BAŞKAN KİMYECİ: “MİLLETİMİZİN VE TÜM İSLAM ÂLEMİNİN MÜBAREK RAMAZAN AYINI KUTLUYORUM.”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Mübarek Ramazan Ayı Münasebetiyle Kutlama Mesajı Yayınladı

 

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Mübarek Ramazan Ayı münasebeti ile kutlama mesajı yayınladı.

16 Mayıs Çarşamba günü başlayacak olan Mübarek Ramazan ayı nedeni ile hemşerilerine ve tüm islam âlemine kutlama mesajı yayınlayan Başkan Kimyeci mesajında şu görüşlere yer verdi; “ Toplumsal dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının yoğunluk kazandığı, manevi duyguların arttığı, milletçe birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği mübarek Ramazan ayını millet olarak karşılamanın mutluluğu içindeyiz.

Ramazan ayı iftarlarla, verilen fitre ve zekâtlarla, zengin ve fakirin kaynaştığı, bu vesile ile birlik ve beraberliğimizin daha da pekiştiği, paylaşmanın yoğunlaştığı bir aydır.

Ramazan ayı, İslam Âleminde barış ve huzurun hâkim olduğu, tüm insanların kardeşlik duygularıyla birlikte yaşadığı günlere vesile olması açısından da mübarek bir aydır. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı af, mağfiret, bolluk ve bereket ayıdır. Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ni barındıran Ramazan Ayı, maneviyatla dolu bir aydır.

Antakya Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca 95 mahallemizde hemşehrilerimizle bir araya gelerek maneviyatı bol, huzur dolu iftar buluşmalarında birlikte olarak gönül rızalarını ve hayır dualarını almaya devam edeceğiz.

Onbir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının başta hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âlemine barış, huzur, kardeşlik ve bereket getirmesini diliyor, milletimizin ve bütün Müslüman âleminin mübarek Ramazan ayını kutluyor, Ramazan coşkusunun birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini Yüce Allah(cc)’tan niyaz ediyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. ”

Yayın Tarihi : 14 Mayıs, 2018