today27.06.2019 Perşembe
“RABBİM MÜBAREK GECEDE EDİLEN TÜM DUALAR KABUL ETSİN İNŞALLAH”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Mübarek Kadir Gecesi Münasebeti ile Bir Mesaj Yayınladı;

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 10 Haziran Pazar gecesi idrak edeceğimiz mübarek ‘Kadir Gecesi’ münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Kimyeci, yayımladığı mesajında şunları kaydetti; “Mübarek Ramazan ayını özel kılan Kadir Gecesi’dir. Tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır.

Kadir Gecesi’nin en önemli özelliği, insanlara iki cihan saadeti bahşeden, kâinat kitabımız, ezeli bir tercümesi olan Kur’an-ı Kerim’in bu gecede ilk olarak dünya semasına indirilmesidir.

Kur’an-ı Kerim’de ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) belirttiği gibi ‘bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesi’ne’ İslam âlemi olarak bir kez daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. İslâm rahmet ve sevgi dinidir.

Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Kadir Gecesi de bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır. Kadir Gecesi; küslerin barıştığı, dostların kavuştuğu dünyanın rahmet iklimi ve bereketi ile dolduğu sonsuz bir huzur ve mutluluğu temsil etmektedir.

Sabır ve emek sınavının kazanıldığı böylesi mübarek gecelerin aramızdaki yardımlaşmayı ve paylaşmayı pekiştirdiği, gelip geçici olanın değil kalıcı ve ebedi olanın insanı yücelttiği bu mübarek gecede, gönüllerimiz, maddi ve manevi birçok hikmeti, rahmeti, bereketi ve mağfireti bir arada yaşamaktadır.

Bu önemli gecede ellerimizi; insanlığa akıl, izan ve rahmet getirmesi için Yüce Allah’a açıp dua edecek ve mağfiret dileyeceğiz. Güzel şehrimizde yaşayan bütün vatandaşlarımızın, analarımızın, babalarımızın, yavrularımızın kandillerini kutluyor ve her biri için ayrı ayrı huzur ve mutluluk diliyorum. Rabbim bu mübarek gecede edilen tüm duaları kabul etsin inşallah. Ayrıca bu gecenin milletimize, İslam Âlemine ve bütün insanlara hayırlı olmasını, dünyaya barış getirmesini diliyorum. Kadir gecemiz mübarek olsun.”

Yayın Tarihi : 07 Haziran, 2018