today27.06.2019 Perşembe
“KADIN OLMADAN DEMOKRATİK KALKINMA OLMAZ”

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin eşi Nursel Kimyeci KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) tarafından hazırlanan “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim” adlı seminere katıldı.

Devlet tarafından Kadınlara sağlanan imkanlar ve sosyal hakların anlatıldığı, “kimler yardım alabilir” konusunda bilgilendirmelerde bulunulan programa Nursel Kimyeci’nin yanı sıra, KADEM Hatay Şube Başkanı Selma Tunç, AK Parti Hatay Milletvekili Adayı Sabahat Özgürsoy Çelik, AK Parti Antakya Kadın Kolları Başkanı Durdunaz Horoz, parti teşkilatı üyeleri, Kadem üyeleri ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Yapılan program hakkında görüşlerini ifade eden Nursel Kimyeci, “Toplumumuzun en önemli yapı taşlarından olan kadınlarımızın, devletimiz tarafından kendilerine tanınan sosyal haklarından ve desteklerinden haberdar olmaları amacıyla hazırlanan “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim” programını gönülden destekliyorum. Demokrasi, toplumun en temel değeri olan kadınlara ve aile yapısına verilen desteklerle sağlanır. Kadın olmadan, kadına sunulan yaşamsal haklar olmadan demokratik kalkınmadan söz etmek mümkün olmaz. Günümüzde, hükümetimiz tarafından ihtiyaç sahibi ailelerimize ve kadınlarımıza yönelik verilen onlarca destek ve imkan bulunuyor. Yoksul kadınlarımızdan tutun, dul, yetim, yaşlı, şehit ailesi gibi pek çok mağduriyet yaşamış ailelerimize ve özellikle de kadınlarımıza devletimizin sağladığı sosyal ve yasal hakları ile ekonomik imkanları anlatarak onlara daha çok erişim imkanı sunan bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”  dedi.

Yayın Tarihi : 13 Haziran, 2018