today01.06.2020 Pazartesi
ANTAKYA BELEDİYESİ’NDEN UZMAN SOSYOLOG İLE AİLE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

ANTAKYA BELEDİYESİ’NDEN

 UZMAN SOSYOLOG İLE AİLE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

 

            Antakya Belediyesi Mahfel Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Aile Danışmanlığı hizmeti devam ediyor.

            Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Antakya Belediyesi tarafından hayata geçirilen Aile Danışmanlık hizmeti aile sorunlarını çözmekte zorlanan vatandaşlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Bugüne dek birimimize başvurmuş olan binlerce aileye konusunda uzman Sosyolog Sibel Hersanlıoğlu tarafından danışmanlık hizmeti verilirken, bu ailelere; anne-baba ilişkisi ve iletişim problemleri, anne-baba ile çocuk ilişkileri, çatışmalar, boşanma süreçleri, flört ve aldatma problemleri, bilinçli bir aile olma ve aile içinde yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında çiftlerin davranış ve tutumlarının nasıl olması gerektiği konusunda uzman sosyolog tarafından önemli bilgilendirmelerde bulunuluyor.

Toplum ruh sağlığını korumak ve güçlendirilmesine destek sağlamak amacıyla kurulan Aile Danışmanlık Hizmet Merkezi mevcut ailelerin bütünlüğünü korumanın yanı sıra aile olmaya hazırlanan genç çiftlere nikah öncesinde de danışmanlık hizmeti sunuyor. Bunun yanı sıra toplumda çeşitli olumsuzluklarla karşılaşmış, dışlanmış, tacize yada şiddete uğramış genç kızlara da psikolog desteğinde danışmanlık hizmeti verilerek topluma kazandırılmaya, aileleri ile ilişkilerinin düzelmesine gayret gösteriliyor. Antakya Belediyesi olarak aile bütünlüğünü korumaya yönelik yürütülen hizmetimiz bundan sonraki süreçte de aynı titizlikle devam edecek.”

Yayın Tarihi : 08 Ekim, 2019