today23.02.2019 Cumartesi
Cengiz Yıldız
 
Encümen
 

1969 YILINDA HATAY’IN ALTINÖZÜ İLÇESİNDE DOĞDU.  1987-1991 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİNDE DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ  İŞLETME BÖLÜMÜNDEN LİSANS,  ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ “MUHASEBE-DENETİM” ALANINDA YÜKSEK LİSANSI VE AYRICA 2012-2014 DÖNEMİNDE ANADOLU ÜN. AÖF. FAKÜLTESİ İLAHİYAT BÖLÜMÜNÜ TAMAMLAYARAK   MEZUN OLDU.  

BAŞBAKANLIK KAMU GÖZETİM KURUMUNA BAĞLI  “BAĞIMSIZ DENETÇİ” OLARAK YETKİLENDİRİLDİ VE  S.MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR ÜNVANIYLA BİRLİKTE FAALİYETİNE FİİLEN  DEVAM ETMEKTEDİR.  

MESLEK OLARAK 1993 YILINDA BAŞLAYAN S.M. MALİ MÜŞAVİRLİK FAALİYETİNE 23 YILDIR KESİNTİSİZ DEVAM ETMEKTEDİR. 

2014 YILINDA AK PARTİ TEŞKİLATINCA TARAFIMA TEVDİ EDİLEN VE HALKIMIZ TARAFINDAN TEVECCÜH GÖSTERİLEREK  HATAY’IMIZA HİZMET ETMEK ÜZERE “HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ VE MECLİS TARAFINDAN ENCÜMEN VE AYRICA PLAN BÜTÇE KOMİSYON ÜYESİ, DENETİM KOMİSYON BAŞKANLIĞI, HATSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ASIL DENETÇİSİ” OLARAK GÖREV YAPMAKTADIR.  

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ “HAYVAN DENEYLERİ” ETİK KURULU  ÜYESİDİR.  

BİRDEN FAZLA STK’DA YÖNETİM KURULU ÜYESİDİR. (ENSAN VAKFI, HATİM DER)

MERKEZ İLÇE ANTAKYA İMAM HATİP OKULLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ,

HATAY HABİBİNNECCAR ANADOLU KIZ İMAM HATİP LİSESİ OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINI, 

TOKİ KONUTLARINDA YAKLAŞIK 10 YILDIR SİTE YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINI YÜRÜTMEKTEDİR.

UZUN YILLAR SPORCU OLARAK FİİLEN YAPTIĞI TAEKWONDO VE MASA TENİSİ BRANŞLARINDA TERTİP KURULU ÜYELİĞİNİ  VE MASASA TENİSİNDE HATAY’I YILLARDIR FERDİ (40-49) VE  KURUM VE KURULUŞLARDA  HATAY’I TEMSİLEN TAKIM OLARAK TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINDA BAŞARIYLA TEMSİL ETMEKTEDİR.

EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIDIR.  

 

cengizyildiz@antakya.bel.tr