today19.06.2018 Salı
DOWN SENDROMLU NESRİN AŞIK’TAN BAŞKAN KİMYECİ’YE TEŞEKKÜR ŞARKISI

 

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi Piyano Kursu öğrencisi Down Sendromlu Nesrin Aşık, sosyal medya üzerinden yayınladığı bir video ile Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye teşekkür ederek, şarkı hediye etti.

Piyano eğitmeni Burcu Çilingir eşliğinde video kaydeden Down Sendromlu Nesrin Aşık, “ Sayın Belediye Başkanım İsmail Kimyeci’ye çok teşekkür ederim.” Sözleri ile mesaj gönderirken, “Bir Şarkısın Sen” adlı şarkıyı da söyleyerek hediye etti.

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi’nin sosyal medya sayfaları üzerinden yayınlanan video hakkında görüşlerini belirten Başkan Kimyeci, “Müzik, hayatın her alanında birleştirici, yaşam kaynağına bağlayıcı ve yakınlaştırıcı bir unsurdur. Down sendromlu çocukların ve yetişkinlerin çok hassas yapıda oldukları bilinmektedir. Down sendromuna sahip çocukların sosyalleşme, dil kullanımı ve beden kullanımlarında müzik, ritim, dans ve eğitim sayesinde iyileşme görülmektedir. Bu nedenle Antakya Belediyesi Gençlik Merkezimiz bünyesinde bulunan müzik kurslarımızda bu özel öğrencilerimize eğitim vermekten gurur duyuyoruz. Down Sendromlu Nesrin Aşık’ın paylaşmış olduğu videoyu görünce çok duygulandım, kendisine çok teşekkür ediyorum. ”

 

Yayın Tarihi : 19 Nisan, 2017