today22.02.2019 Cuma
BAŞKAN KİMYECİ, İSRAİL VE ABD’Yİ KINAMA VE KUDÜS’E DESTEK MİTİNGİNE KATILDI

 

          Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, , ABD ve İsrail'in barışın şehri olan Kudüs'ü kana bulamasını ve ABD ve İsrail'in Kudüs tutumunu protesto etmek için düzenlenen Kudüs mitingine katıldı. 

          Köprübaşı Meydanı’nda düzenlenen mitinge AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, BBP İl Başkanı Nevin Zeytineli, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, STK Temsilcileri, parti teşkilatı üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. 

          AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi; “Müslümanlar olarak bölgenin huzur ve istikrarı uluslararası meşruiyeti olan bunca karara rağmen hakları ihlal edilen Filistinli kardeşlerimizin onurlu davalarını savunurken İsrail’in eli kanlı katilleri tarafından şehit edilişini içimiz kan ağlayarak takip ettik. İsrail’e, böyle devam etmesi halinde, eninde sonunda akıttığı masum kanlarında boğulacağını bir kez daha hatırlatıyoruz. Uluslararası kuralların ve vicdanın bu derece hoyratça çiğnenmesi, hiç kimsenin kendini güvende hissetmediği bir dünyaya doğru gidildiğinin ifadesidir. Müslümanların, Hristiyanların ve Musevilerin kendi dini ve tarihi hafızalarını muhafaza ettiği Kudüs’te, bu dengenin bozulması çok daha büyük sorunları tetikleme potansiyeline sahiptir. Bu tehlikenin bilincinde olduğunu düşündüğümüz uluslararası arenayı ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin bir kez daha harekete geçmeye çağırıyoruz. Amerika’nın içerisine düştüğü bu akıl tutulması ve izansız yaklaşım, ABD’yi dünya kamuoyunda ve devletler arenasında yalnızlığa mahkum ederken, işgal ve terör devleti İsrail’in zulmüne ve işlediği suçlara da ortak etmiştir. Binlerce Filistin’linin kanlarının dökülmesinden İsrail kadar emperyalist Amerika da sorumludur. İsrail’in dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği bu katliama biz Türk Milleti olarak sessiz kalmayacağız. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Kudüs insanlığın kadim siluetidir, Filistin’in başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir. Türkiye Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin, vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir. Filistinli kardeşlerimiz bu haklı, onurlu kavgada asla yalnız değildir. Katil İsrail Devleti de inşallah döktüğü bu kanlarda boğulacaktır.” dedi.

          Başkan Kimyeci, Kudüs’ün Müslümanlar için önemini belirterek Kudüs’te gerçekleştirilen hain saldırıya ve Filistin’de dökülen kanlara Türk Milleti olarak sessiz kalınmayacağını ifade etti. İsrail ve ABD’yi şiddetle kınadığını belirten Başkan Kimyeci, Filistin’in asla yalnız olmadığını vurguladı.

Yayın Tarihi : 16 Mayıs, 2018