today12.08.2020 Çarşamba
SOKAK HAYVANLARI İÇİN KULÜBE VE YEME İÇME KAPLARI YERLEŞTİRDİ

Antakya Belediyesi 15 Temmuz Milli İrade Parkı İçerisine;

SOKAK HAYVANLARI İÇİN KULÜBE VE YEME İÇME KAPLARI YERLEŞTİRDİ

 

Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri 15 Temmuz Milli İrade Parkı içerisine, sokak hayvanlarının soğuk ve yağışlı havalarda daha rahat ve sıcak bir ortamda yaşamını devam ettirebilmesi amacıyla kulübeler ve yeme içme kapları yerleştirdi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Soğuk ve yağışlı havalardan hayvanların etkilenmemesi için Antakya Belediyesi olarak, 15 Temmuz Milli İrade parkının muhtelif bölgelerine birçok sokak hayvanın barınabileceği kulübeler yerleştirdik. Aynı zamanda hayvanların aç kalmaması amacıyla mama ve su kapları da monte ettik. Sokak hayvanları bu kulübelerde kışı daha iyi geçirecek, soğuktan da bir nebze olsun korunmuş olacaklar. Sokak hayvanları da bizim bu dünyayı paylaştığımız varlıklardır.

Bizler yaşadığımız ortamda hayvana, doğaya ve insana karşı merhametli olmamız gerekir. Bu nedenle Belediye olarak kışın kardan, yağıştan, soğuktan korunması için kulübeler, yazın ise aşırı sıcaktan korunmaları susuzluğunu ve açlığını gidermesi için su ve mama kapları yerleştirdik.”

Yayın Tarihi : 13 Şubat, 2020