today12.08.2020 Çarşamba
BAŞKAN YILMAZ DÜNYA RADYO GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN YILMAZ DÜNYA RADYO GÜNÜNÜ KUTLADI

 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, "13 Şubat Dünya Radyo Günü" münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) tarafından 13 Şubat, Dünya Radyo Günü olarak ilan edilişinin yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, radyonun hâlâ zamana karşı direnen önemli bir iletişim aracı olduğunu söyledi.

Başkan Yılmaz mesajının devamında şu görüşlere yer verdi, " İnternetin her mecrada etkili olduğu, sosyal medya ile artık herkesin birbirini takip ettiği, her şeyin dijitalleştiği bir dönemde radyo hala zamana karşı direnebilen önemli bir iletişim aracıdır.

Kimi zaman müzik, kimi zaman haber dinlediğimiz bu Sihirli Kutunun,  haber sunumunun yanı sıra eğitim, sağlık, kültür, sanat, müzik ve eğlence gibi birçok alanda toplumun geniş bir kısmına ulaşması, hem insanları eğlendirici, hem de bilgilendirici bir tarafının olması nedeniyle hepimizin hayatında önemli bir yeri vardır.

Radyolar vatandaşların sesine kulak vererek, vatandaşların kamusal alanda yaşadıkları sıkıntıları ve sorunları dile getirerek, bunların çözüm yolları ile ilgili programlar yaparak, gündem oluşturarak yazılı ve görsel basın kuruluşları gibi adeta bir kamu hizmeti görevi yapmaktadırlar. Bu şekilde vatandaş ile kamu kurum ve kuruluşları arasında köprü vazifesi görerek görevlerini en iyi şekilde yerine getirmektedirler.

Yüzlerini görmediğimiz ve sadece sesleriyle onları tanıdığımız, her yerde, her zaman bir dost gibi bizimle birlikte olan ve her anımızda istediğimiz zaman yanımızda olan ve medyanın görünmeyen yüzleri olan radyolar yaşantımızın vazgeçilmezleridir.

Bu vesilesiyle ülkemizde radyo sektöründe emek veren tüm çalışanları tebrik ediyor; Dünya Radyolar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Yayın Tarihi : 13 Şubat, 2020