today05.06.2020 Cuma
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutlayan Başkan Yılmaz; “GENÇLERİMİZ BU ÜLKENİN SADECE ZENGİNLİĞİ DEĞİL, AYNI ZAMANDA GELECEĞİDİR”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutlayan Başkan Yılmaz;

“GENÇLERİMİZ BU ÜLKENİN SADECE ZENGİNLİĞİ DEĞİL, AYNI ZAMANDA GELECEĞİDİR”

 

            Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

            Ülkemiz için 19 Mayıs tarihinin bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz mesajında şunları kaydetti; “ 19 Mayıs, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.

            19 Mayıs ruhu büyük bir inanmışlığın destanıdır. Dünya tarihinde eşine zor rastlanır bir kahramanlık örneğidir.

            Tarihimizdeki önemli yıldönümleri, bizlere nereden gelip nereye gittiğimizi, atalarımızın miras bıraktığı bu ülkeyi nerelere taşımamız gerektiğini düşünmemizi’ de sağlıyor.  Türk milleti kaderini hep kendi elleriyle yazmıştır. Tüm dünyaya örnek olan milli mücadele de, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması da esasen milletimizin bu vasfını en iyi şekilde ortaya koymaktadır.

            Gençlerden ülkemizin beklentileri yüksektir, geleceğimiz olan gençlerimizin iyi yetişmesi, eğitim ve öğretim seviyelerinin yükselmesi, sportif ve sosyal alanlarda aktif olmaları için üzerimize düşen görevleri yapmanın gayreti içerisindeyiz.

            Gençlerimiz bu ülkenin sadece zenginliği değil, aynı zamanda geleceği, dinamizmi ve geleceğe olan güvenidir.  Ülkemiz gençlerin ellerinde daha da büyüyüp gelişecektir.

            Bu duygular ile bu şanlı yolda hayatları pahasına emek veren başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere silah arkadaşlarını, vatan için canını fedan eden şehitlerimizi, rahmet ve minnetle gazilerimizi ise gönül borcu ile anıyorum.

            Muasır medeniyet hedefine yürüyen, Vatanına, milletine, örf, adet ve geleneklerine bağlı tüm gençlerimizin 19  Mayıs Atatürk’ü Anma Spor ve Gençlik Bayramını en derin kalbi duygularımla kutluyorum.”

Yayın Tarihi : 15 Mayıs, 2020