today23.07.2019 Salı
MESİRE & PİKNİK ALANLARI

Antakya Belediyesi Dev Proje’nin Startını Verdi “TAHTAKÖPRÜ YILDIRIM MESİRE ALANI 2016 YAZ MEVSİMİNE KADAR TAMAMLANACAK”

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Serinyol Mahallesi Tahtaköprü Yıldırım Mevkii mesire alanı projesinin hazırlık aşamalarının tamamlandığını ifade ederek dev projenin inşa sürecine girildiğinin müjdesini verdi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Tahtaköprü Yıldırım mesire alanında yaptığı denetimlerde şu görüşlere yer verdi; “Antakya ilçemiz için hayata geçirdiğimiz Tahtaköprü Yıldırım Mesire Alanı projesi bizler için en önemli projelerden bir tanesi. Antakya Belediyesi olarak şehrimize 120 bin metrekarelik alanı kapsayan mesire alanı projemizi hayata geçirme noktasında ekiplerimiz sahaya indiler. Öncelikle temizlik çalışmaları başlatılan alanda doğal ortamına uygun düzenleme çalışmaları, dere ıslahı, peyzaj düzenlemeleri, restoran inşası, oyun grupları montesi gibi hizmetlerimiz ardı ardına gerçekleştirilecek. Bölgede herhangi bir bitkinin yetişmediği, kayalık alanlarda ise nebat toprak takviyesi yaparak iyileştirme, ıslah çalışmaları yapacağız. Böylece taşlık alan görünümünden kurtardığımız mesire alanımızı yemyeşil bir hale getireceğiz.

Proje kapsamında vatandaşlarımızın aileleri ile gelerek piknik yapabileceği, spor yapabilecekleri, rahat bir nefes alabilecekleri, çocuklarımızın güven içerisinde koşup oynayabilecekleri yemyeşil bir mesire alanına sahip olacağız. Ayrıca ağaçlarımızın doğal yapısı bozulmadan tek bir ağaç dahi kesilmeden yapımı gerçekleştirilecek olan projemizde geniş bir de otopark yer alıyor. Hizmet alımı marifeti ile bir de restoran konuşlandırılacak olan projemizde ailelerin rahatlıkla kullanabilecekleri özel bölümler de yer alacak. Çocuklarımızın doğayla iç içe olmalarını pekiştirecek bir de hayvanat bahçesi yer alacak olan projemizde üç farklı oyun alanı da yer alıyor. Bu projenin temelini oluşturan Yıldırım Deresi’ni de doğallığını bozmadan restore ederek mimari biçimlendirmeler ile projemize dâhil etmiş olacağız. Önümüzdeki yaz mevsimine kadar tamamlanacak olan projemiz hayırlı uğurlu olsun.”      

Başkan Kimyeci konuşmaların ardından kendisine eşlik eden heyet ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu.

 

Yayın Tarihi : 06 Nisan, 2016