today29.02.2024 Perşembe
BAŞKAN YILMAZ ESNAFA MÜJDEYİ VERDİ; İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI HARÇLARINDA BÜYÜK ORANLARDA İNDİRİM YAPILDI ! KARAR ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ’NDE OYBİRLİĞİYLE ALINDI.

BAŞKAN YILMAZ ESNAFA MÜJDEYİ VERDİ;

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI HARÇLARINDA BÜYÜK ORANLARDA İNDİRİM YAPILDI !

KARAR ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ’NDE OYBİRLİĞİYLE ALINDI.

           

            Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, esnafın önemli sorunlarından biri olan işyeri açma ve çalışma ruhsatı harçlarında büyük oranlarda indirim yapıldığını, kararın Antakya Belediye Meclisi’nde tüm üyelerin oy birliğiyle aldığı karar ile kabul edildiğinin müjdesini verdi.

            Başkan Yılmaz Meclis toplantısında alınan indirim kararının ardından şahsi ve kurumsal sosyal medya hesaplarından esnafa ve vatandaşlara müjdeyi vererek şu görüşleri paylaştı;

 

“Değerli Hemşehrilerim, Kıymetli Esnaf Kardeşlerim;

07.08.2019 günü gerçekleştirdiğimiz Antakya Belediyesi Meclis toplantısında oybirliğiyle aldığımız karar ile daha önce m2’si ortalama 20 TL olan İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı harçlarını 1.bölgede (Merkez Mahallelerde) m2’si 7 TL’ye, 2.bölgede (Merkeze yakın Eskiden Belde olup mahalleye dönüşen) m2’si 5 TL’ye, 3. bölgede (eskiden köy statüsünde olup mahalleye dönüşen) m2’si 3 TL’ye düşürdük.

Oybirliğiyle aldığımız Meclis kararının yasa gereği yaklaşık 10 gün içinde onay sürecinin ardından indirimler resmen uygulamaya geçecektir. Değerli esnafımıza ve tüm hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Tabela ve İlan-Reklam Vergilerine de İndirim Geliyor

Bu vesileyle bir müjdeyi daha sizlerle paylaşmak isterim.

Nikah ve otopark, İşyeri Açma Ruhsatı harçlarında yaptığımız indirimlerden sonra, Tabela ve İlan-Reklam vergilerininde düşürülmesine yönelik tarifeler üzerinde bürokrat arkadaşlarımızın kapsamlı çalışmaları son aşamaya geldi. 1 Eylül 2019’da yapacağımız Antakya Belediyesi Meclis toplantısında İşyeri Tabela ve İlan-Reklam Vergilerinde de gerekli indirimleri yapacağız.

Şehrimizde hizmet veren esnafımızın sıkıntılarını her daim kendi sıkıntımız bildik. Esnafımızın yükünü hafifletmeyi kendimize borç bildik. Bu doğrultuda oy birliği ile karar alan Antakya Belediye Meclisimizin tüm üyelerine ve katkılarından dolayı AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, HESOB Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Teksöz, Antakya Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı ve Bakkallar, Manavlar Odası Başkanı Sabit Teksöz, Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, Antakya Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Kanlı’ya ve tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Antakyamıza ve esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

Yayın Tarihi : 07 Ağustos, 2019